2022’de Küresel Olarak Hizmet Veren En İyi Gıda Dağıtım Şirketleri

11 Kasım 2022

İsteğe bağlı yemek dağıtım sektörü, özellikle restoranların akşam yemeği için kepenklerini kapatmak zorunda kaldığı bir pandemi sırasında büyük bir çekiş yaşadı. Çoğu insan çevrimiçi yemek siparişi vermeyi tercih ederken, çevrimiçi teslimat hizmetlerine olan talep artmaya devam ediyor. En iyi yemek dağıtım şirketleri, müşterilere birkaç tıklamayla sıcak yemekler sunar; 2022’de dünya çapında faaliyet gösteren en iyi gıda dağıtım şirketlerini keşfedelim.

Yemek dağıtım sektörünün pazar büyüklüğünün 2022’de 130,15 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. Pazarın daha fazla büyüyeceği ve 2027 yılına kadar 223,7 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor. Pazarın bu dönemde %11,44’lük bir YBBO ile büyüdüğü tahmin ediliyor. düşünülen.

Yemek dağıtım hizmetlerinin birincil faydası, kullanıcının istediği yerde ve zamanda sıcak ve yemeye hazır yiyecekler sağlamaktır. Gıda dağıtım pazarının büyümesine katkıda bulunan ana faktör, insanların giderek artan yoğun programıdır. Teslimat platformları daha kullanışlıdır ve diğer platformlara geçişi imkansız olan bir dizi seçenek sunar.

2022’de Yemek Teslimatı Savaşını Kazanan En İyi Teslimat Oyuncuları

En iyi teslimat hizmetleriyle, birkaç tıklamayla yemek istediğinizi kolayca sipariş edebilirsiniz. Yerel bir restorandan pizza, hamburger, suşi, biryani veya diğer favori yemekleri alabilirsiniz. Her şeyi kapılarına kadar teslim alabilirler. Artık en sevdiğiniz yemeklerin tadını çıkarmak için herhangi bir yere gitmenize veya yemek yemenize gerek yok; Onları bölgenizde hizmet veren en iyi gıda dağıtım şirketlerinden sipariş vererek hemen alabilirsiniz.

DoorDash, 2021’de %55 pazar payıyla ABD’deki çevrimiçi teslimat pazarına hakim. UberEats ise %22 pazar payıyla ikinci sırada yer alıyor. DoorDash, San Francisco’daki en bilinen teslimat şirketiydi; UberEats ise Miami’de biliniyor ve en çok tercih ediliyordu.

Son yıllarda, yemek dağıtım hizmetleri popülerlik kazandı ve COVID-19’un yayılması sırasında her şey gibi arttı. Dünyanın en iyi yemek dağıtım şirketleri, en sevdiğiniz yemeği istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde, kanepelerinizin rahatlığından ayrılmadan getirme sözü veriyor. Her birinin masanıza ne getirdiğini öğrenmek için en iyi yemek dağıtım şirketlerinin listesine bakın.

Grubhub

Merkezi Chicago’da bulunan Grubhub, bir Amerikan çevrimiçi hazır yemek siparişi ve dağıtım platformudur. Mike Evans ve Matt Maloney tarafından geliştirilen dağıtım şirketi JustEat Takeaway tarafından 7,3 milyar dolarlık stok karşılığında satın alındı ​​ve bu da lokantaları yerel restoranlarla buluşturuyor. 19,9 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan diğer en iyi gıda dağıtım şirketlerinden biridir.

Grubhub, 3.200 şehirde 115.000 ilişkili restorana sahiptir. Şirket yakın zamanda, restoranların ek teslimat bölgelerini genişletmelerini sağlayan yeni bir özellik başlattı. Bu teslimat hizmeti, restoranların teslimat sürücülerini belirli bir yarıçap içinde kullanarak bağımsızlığını korumasını sağlayacaktır.

En iyi gıda dağıtım şirketleri, müşterilere en hızlı seçeneği vaat etmek için yarışırken, Grubhub, 15 dakika veya daha kısa sürede teslimat sağlayarak ultra hızlı teslimat alanına girmeyi düşünüyor. Şirket her zaman müşterilerin yemek özlemini verimli bir şekilde tatmin etmeye çalışıyor. Akıllı cihazlarından restoran aramaya, sipariş vermeye ve siparişleri takip etmeye olanak tanır.

kapı paneli

2013 yılında piyasaya sürülen DoorDash, bir Amerikan yemek siparişi ve teslimat platformudur. Andy Fang, Stanley Tang, Tony Xu ve Evan Moore tarafından geliştirilen teslimat platformu San Francisco’da bulunuyor ve %56 pazar payını kapsıyor. Ayrıca kolay teslimat kategorisinde %60 pazar payına sahiptir. Platform 20.000.000’den fazla müşteri, 4.50.000 tüccar tarafından kullanıldı ve 2020’de 1 milyon teslim edildi. DoorDash, Aralık 2020’de NYSE’de halka açıldı ve DASH sembolü altında işlem gördü.

Pandemi, DoorDash’in pazar hakimiyetini ve büyümesini hızlandırdı. Yemek dağıtım şirketi, 2018 ve 2021’de pazar payını %20’den %53’e çıkardı. Yemek dağıtım şirketi DoorDash, konaklama teknolojisi başlangıcı Bbot’u satın almak için bir anlaşma imzaladı. DoorDash, tüccarlara yeni araçlar ve teknolojiler sağlar ve onların işlerini yürütmelerine ve büyütmelerine yardımcı olur.

Talabat

2004 yılında Kuveyt’te kurulan Talabat, online yemek siparişi veren bir şirkettir. 2021 itibariyle, çevrimiçi sipariş ve teslimat platformu Suudi Arabistan, Birleşik Araplar, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Ürdün, Irak ve daha fazlasında faaliyet göstermektedir.

Abdulaziz Al Loughani ve Khaled Al Otaibi, yemek severlere talepleri üzerine hızlı hizmet sunmak amacıyla platformu başlattı. Talabat Egypt, uzak köylerde sağlık hizmetlerine yapılan bağışları kolaylaştırmak için İbrahim Badran vakfı ile ortaklık kuruyor.

UberEats

Garrett Camp ve Travis Kalanick tarafından 2014 yılında başlatılan UberEats, çevrimiçi bir yemek siparişi ve dağıtım platformudur. Kullanıcılar menüleri, incelemeleri kolayca okuyabilir ve puan verebilir; Hatta kullanımı kolay bir platform üzerinden doğrudan yemek siparişi verebilir ve ödeme yapabilirler.

Yemekler kuryeler tarafından scooter, bisiklet, araba veya yaya olarak teslim edilir. Şirket, 45’ten fazla ülkede 6.000’den fazla şehirde faaliyet göstermektedir. UberEats, yakın zamanda ailenizin ve arkadaşlarınızın paylarını almasını sağlayan bir grup siparişi ve fatura bölme özelliği aldı.

gopuff

Merkezi Philadelphia’da bulunan Gopuff, 2013 yılında Rafael Ilishayev ve Yakir Gola tarafından kuruldu. 2021 itibariyle, ABD merkezli gıda ve mal dağıtım şirketleri, yaklaşık 500 mikro ikmal merkezi aracılığıyla yaklaşık 650 ABD şehrinde faaliyet göstermektedir. Newcastle upon Tyne merkezli Fancy’nin devralınmasının ardından Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermektedir. 2021 itibariyle, teslimat şirketi 15 milyar dolar değerindeydi.

sorunsuz

1999’da Paul Appelbaum, Todd Arky, Andy Appelbaum ve Jason Finger SeamlessWeb tarafından kurulan şirket, şirketlere catering ve restoranlardan yemek sipariş etmek ve teslim etmek için web tabanlı bir sistem sağlıyor. Seamless North America LLC, kullanıcıların web siteleri veya uygulamaları aracılığıyla yerel restoranlardan teslimat ve paket servisi için yemek sipariş etmelerini sağlayan çevrimiçi bir yemek sipariş hizmetidir.

ChowNow

2011 yılında kurulan ChowNow, tüketicileri yerel restoranlarla buluşturan çevrimiçi bir yemek siparişi platformudur. Şirketin merkezi Los Angeles’tadır; KOBİ’ler için hibrit dağıtım yeteneklerini genişletmek için Cartwheel ortaklarıyla ortaklık kurdu. Eric Jaffe ve Christopher Webb, yemek severlerin en sevdikleri yemekleri kapılarına kadar sipariş etmelerini ve teslim etmelerini kolaylaştırmak için şirketi kurdu.

Teslimat Kahramanı

2011 yılında Kolja Hebenstreit, Niklas Östberg, Lukasz Gadowski ve Markus Fuhrmann Delivery Hero tarafından kurulan bir online yemek sipariş platformuna dönüştü. Alman çok uluslu yemek dağıtım hizmeti şirketi Berlin merkezlidir ve Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu’da uluslararası olarak 50’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir; ve 500.000’den fazla restoranla ortaklık kurdu.

Şirket, yemek teslimatının ötesine geçti ve küçük parti siparişlerini bir saat içinde teslim eden lider bir oyuncu. 2021’deki Delivery Hero, yıllık %25 büyüme ile 791 milyondan fazla sipariş işledi.

Sadece Paket Yemek Yiyin

2000 yılında Jitse Groen tarafından kurulan Just Eat Takeaway, Hollandalı çok uluslu bir yemek siparişi ve teslimat şirketidir. Şirket, kurucu yerel restoranlardan yemek siparişi vermekte zorluk çektiğinde kuruldu. Şirketin ana odak noktası, müşterilerin en sevdikleri restoranlardan çevrimiçi yemek sipariş etmelerini kolaylaştırmak için her türlü ürünü teslim etmekti.

posta arkadaşları

Dünyanın en iyi gıda dağıtım şirketlerinden biri olan Postmates, 2011 yılında kuruldu ve Uber tarafından 2.65 milyar dolara satın alındı. Temel yolculuk dolu iş mücadeleleri sırasında gıda dağıtımındaki varlığını genişletmeyi hedefliyor. Sean Plaice, Bastian Lehmann ve Sam Street tarafından başlatılan Postmates, 2.940’tan fazla ABD şehrinde faaliyet gösteriyor. Şirket, DoorDash, Grubhub ve kardeş hizmeti UberEats ile rekabet ediyor.

kıvrak

İki kurucu, Sriharsha Majety ve Nandan Reddy, Swiggy’yi 2014’te başlattı. Bu, 2021’de 500’den fazla şehirde faaliyet gösterecek bir Hint yemek sipariş ve dağıtım platformudur. Merkezi Bangalore’de bulunan Swiggy, Instamart kapsamında çevrimiçi market teslimatları ve paket teslimat hizmeti sunmaktadır. Swiggy Cin olarak bilinir.

Bundl Technologies Private Limited tarafından işletilen Swiggy, Swiggy Mağazaları adı altında ürün teslimatlarına dönüştü. Dine Out ile Swiggy, Zomato’nun sahasında bitmek bilmeyen savaşa katlanıyor. Yemek dağıtımı, Swiggy’nin Decacorn-dom’a olan yolculuğunun bel kemiğidir. Rezervasyon ve keşif işletmesi Dine Out’un satın alınmasıyla şirket, halka arz ve Zomato’nun çok yönlü tacına daha da yaklaşıyor.

hayvanat bahçesi

Zomato, 2008 yılında Pankaj Chaddah ve Deepinder Goyal tarafından kurulan diğer en iyi gıda dağıtım şirketlerinden biridir. 2008 yılında FoodieBay olarak kurulan şirketin adı 2010 yılında Zomato olarak değiştirildi ve seçilen şehirlerdeki ortak restoranlardan ayrıntılar, kullanıcı yorumları ve menüler sağlıyor.

Zomato, 24’ten fazla ülkede ve 10.000’e yakın şehirde hizmet veriyor; Mumbai, Chennai, Ahmedabad, Haydarabad ve daha fazlasına genişledi. Şirket ayrıca Birleşik Arap, Katar, Birleşik Krallık, Filipinler ve Güney Afrika’da uluslararası ölçekte büyüdü.

Yemek Dağıtım Şirketinizi Bugün Kurun!

Özellikle uzun ve yorucu bir günün ardından sofrada taze ve sıcak yemek bulmak zor olabilir. Malzeme aramak ve alışveriş yapmak, planlamak ve yemek pişirmek, iş yükümlülükleriyle, ev işiyle ve bir aileye bakmakla meşgul hayatları olan insanlar için mümkün değildir.

Dünyanın en iyi yemek dağıtım şirketleri var, sipariş vermeyi ve yemeklerin teslim edilmesini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, yiyecek ve içecek sağlayan diyetler, yemek türleri, malzemelerin kalitesi ve maliyet açısından farklılık gösterirler. Yemek siparişi vermek ve teslim almak için en iyi yemek dağıtım şirketini bulmak için yukarıdaki listeyi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Büyüyen pazara bakıldığında, birçok girişimci deneyimli geliştirme şirketlerinin desteğiyle gelişmiş bir çözüm geliştirmeyi tercih ediyor. Fiyat teklifi almak ister misiniz? Bugün [email protected] adresinden bize ulaşın.

Bir cevap yazın

deneme bonusugüvenilir bahis sitelerideneme bonusucanlı casino siteleri