Activision, PlayStation’da oyun yapmaya devam edebilir

Gelecekteki Call Of Duty, Xbox konsollarına özel mi olacak? Activision’ın Microsoft tarafından satın alınmasıyla birlikte soru ortaya çıkıyor. Ve ilk cevaplar gelmeye başlıyor.

gerçeklerin hatırlanması

 

Microsoft, Activision’ı satın alma niyetini açıkladı . 70 milyar olarak tahmin edilen bu operasyon ister istemez zaman alacak; rekabet kurumu bu işe özellikle burnunu sokacaktır. Ancak her şey planlandığı gibi giderse, her şey en geç 2022 baharında tamamlanmalıdır.

canlı kumarhane

Activision’ı satın almak, güçlü lisanslara sahip olmaktır. Crash Bandicoot , Call Of Duty, Candy Crush, Overwatch, (World Of) Warcraft, Starcraft… Tüm franchise’ları ABK: Activision-Blizzard-King’e aittir. Bazıları konsollarda popülerdir; PC’deki diğerleri; cep telefonlarında diğerleri; hatta bazıları aynı anda hepsinde.

Microsoft için bu mantıklı bir kazanımdır. Game Pass, hem PC hem de konsol oyuncularına hitap ediyor. Ve her şeyden önce 3 milyar oyuncuya ulaşma hedefi var. Bu, bulut oyunlarından ve mobil oyunlardan geçer.

PlayStation ile ilişkilendirilen bir franchise olan Call Of Duty

Call Of Duty 4: Modern Warfare ile lisans patladı. Microsoft daha sonra markayı kendine mal etmeye çalıştı. Ortaklıklar aracılığıyla, tüm pazarlama Xbox 360 üzerinde yapıldı. Bu konsol ayrıca DLC’lerin geçici olarak münhasırlığından da yararlandı.

Son yıllarda Call Of Duty, melodisini değiştirdi. Marka artık Activision ile çeşitli anlaşmalar yapmış olan Sony ile ilişkilendirilmiştir.

Japonların iradesi basit: PlayStation’ın Call Of Duty oynamak için en iyi konsol olduğunu göstermek.

Oldukça iyi çalışıyor. 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde Call Of Duty Vanguard, PS4 ve PS5’te en çok satan oyun oldu . Son Madden NFL’nin ve… Call Of Duty: Black Ops – Cold War’un önünde.

İlk düşüncesizlikler

Bloomberg’den alınan bilgilere göre , “  Microsoft, Xbox’a özel oyunlar tasarlarken, PlayStation’da Activision oyunları yayınlamaya devam etmeyi planlıyor . Başka bir deyişle, duruma göre olacaktır. Gerçeği söylemek gerekirse, Microsoft bunu zaten yapıyor.

Minecraft, Microsoft tarafından devralındığından beri PlayStation Store’dan kaybolmadı. Minecraft Dungeons spin-off’u PS4 ve Switch’te bile mevcuttur .

Aynı şekilde The Elder Scrolls Online da PS4’te güncellenmeye devam ediyor.

Buna karşılık, Bethesda’nın Starfield oyunu yalnızca PC ve Xbox Series X|S’de olacak.

Bu koşullar altında, Warzone’un PlayStation konsollarında oynanmaya devam edeceği aşağı yukarı kesin görünüyor. Öte yandan, klasik Call Of Duty’den ne haber? Tarihsel olarak, bu bir çapraz platform lisansıdır… Ancak Microsoft, oyuncuları işe almak istiyorsa, onu özel kılmakla ilgilenir.

Soru, bir sonraki Diablo ve Overwatch için de ortaya çıkabilir…

Bir yanıtın başlaması için muhtemelen aylarca beklemek gerekecek. Bu satın almanın -en iyi ihtimalle- 2022’nin sonundan ve en kötü ihtimalle 2023 yazından önce resmi olmayacağını hatırlatırız. Bu nedenle Call Of Duty Modern Warfare II, bu şüphelerden rahatsız görünmüyor. PC, Xbox ve PlayStation’da mutlaka mevcut olacak. Bunu yapan son kişi olup olmayacağı henüz görülmedi.

metin2 Pvp Sunucusu

1. »Mt2″ mmo   forum Mmo  forum .3  pvp metin2serverlerpvpmetin2″ Zafer2 
»  2. 6. »Yabancı Film İzle»  Yabancı Film İzle  Yabancı Film İzle

  1. agario agar.io agario private server okey oyna
    2023 metin2 tanıtım siteleri, wslik pvp serverler, emek serverler, editsiz serverler, mmo forum tanıtımları hepsi bu listede 2022 güncel metin2 tanıtımları.

About Mr.root

Check Also

Call of Duty Warzone 2, 2023’te PC, Xbox Series ve PS5’te Çıkacak

Call Of Duty oyunlarının geleceği hakkında konuşan Bloomberg, Warzone 2’nin varlığını ortaya çıkardı. Şu anki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu