Adana Demirspor 5 Ocak 20:00 Istanbulspor AS

İstanbulspor her ne kadar Kasımpaşa karşısında kazanmış olsa da ligde kalma yolunda takviyelerle ihtiyacı var. Kaleci pozisyonu dışında kalan yabancı oyuncular ve yerli oyuncuların birçoğunun vasat olduğu görüşündeyim. Adana Demirspor potansiyeli yüksek bir ekip. Özellikle hücum hattında çok alternatifleri var. Savunmadan Samet cezalı. Güney ekibi istekli başlayıp devreyi önde kapatabilir. Diğer seçimim 2,5 gol üstü.

Adana Demirspor’un 11 maçlık kaybetmeme serisi Beşiktaş deplasmanında son buldu. O karşılaşmada organize olmakta zorlanan ve basit hatalar yapan bir Adana Demirspor izlemiştik. Adana Demirspor’un devre arası transferinde orta saha, kanat ve santrfor mevkilerine mutlaka transfer yapmaları gerektiğini düşünüyorum. İstanbulspor ise Fatih Tekke’nin teknik direktörlüğe gelişinin ardından hem kaybettikleri Galatasaray maçında iyi sinyaller verdi, daha sonra Kasımpaşa karşısında geriye düşmelerine karşın oyunu çevirip aldıkları galibiyetle hücum tarafında daha etkin bir oyun ortaya koydu. Adana Demirspor, taraftarının desteğiyle yüksek tempolara çıkabilen çabuk ayaklara sahip bir takım. İstanbulspor da bu maçta rakibine cevap vermeye çalışacaktır. Gollü bir maç beklentisi içindeyim. Önerim 3.5 üst.

Adana Demirspor, sezona bence çok daha iyi futbol oynayarak başlamıştı fakat bence son maçlardaki performansları biraz daha düştü. İstanbulspor ise Kasımpaşa karşısında kritik bir galibiyet almıştı. Onlar adına kritik maçlar zira burada bir çıkış yakalarlarsa ligde kalmak için bir ivme kazanabilirler. Bu maçta iki takımın da skor üretmesini bekliyorum. Kuponlara önerim karşılıklı gol var bahsi olacak.

Adana Demir’in yenilmezlik serisi Beşiktaş deplasmanında son buldu. Pozisyon üretseler de, sezon başından beri izlediğimiz hücum odaklı oyunlarını Vodafone Park’ta izleyemedik. Bu maç öncesi savunmadaki eksikler ise can sıkıyor. Ligde 7 haftadır puanla tanışamayan İstanbulspor’da, Kasımpaşa karşısında 3 puana uzanmayı başardı. Fatih Tekke ile birlikte ofansif bir oyun anlayışını benimsediler. Bu karşılaşmada, iki takımında skora eşlik etmesi ve goller izlememiz muhtemel.

Adana Demirspor, Beşiktaş karşısında beklentinin uzağında kaldı. Kontra ataklarda kötü tercihler yapan, geriden oyun kurmaya çalışırken basit top kayıpları yapan Adana Demirspor maçtan 1-0’lık mağlubiyetle ayrıldı. İstanbulspor ise kanat hücumları ve geçiş oyunları ile sonuca gittiği Kasımpaşa maçını 2-1 kazanmayı başardı. İki takımında son dönemde savunmasında problem yaşadığını ve kolay gol yediğini gördük. Özellikle İstanbulspor’un ligde oynadığı son altı maçın beşinin 2.5 gol üstü skorlarla tamamlanması bunun göstergesi. Bu karşılaşmada da iki takımın savunmada yine istikrarsız bir görüntü çizmesini bekliyorum. İç sahada daha istekli ve arzulu oynayan Adana Demirspor’un skora katkısıyla bu karşılaşmanın 2.5 gol üstü skorla tamamlanmasını bekliyorum.

Adana Demirspor, gol pozisyonuna girmekte zorlanmayan ve bu fırsatları iyi değerlendiren bir takım. Ancak Beşiktaş’a karşı bulduğu pozisyonları değerlendiremeyerek bu sezon ikinci mağlubiyetini aldı. İstanbulspor ise Kasımpaşa galibiyetiyle nefes almasına rağmen, bu üç puan onların savunmada yaşadıkları sıkıntıları unutturmamalı. Ev sahibi bu doksan dakikada rakibine oyun üstünlüğünü kabul ettirerek en az iki farklı galibiyet elde edebilir. Önerim handikap 1

About Mr.root

Check Also

Inter Milano 23 Ocak 22:45 Empoli FC

Empoli son 3 maçında kaybetmedi. Orta sahadan Razvan Marin cezalı duruma düştü. Ezelî rakibi Milan’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu