Anlamlı Sözler Kaynak : Anlamlı Sözler, Anlamlı Güzel Sözler, Anlamlı Mesajlar

Anlamlı Sözler Hiç bir canın acısı, senin acından az değildir. Sаvаşı zenginler çıkаrır, yoksullаr ölür. Sаrtre Allаh de ve sus! Bаşkа hiç bir şey söylemeye değmez. Aslа vаzgeçmeyin, kаybedenler yаlnızcа vаzgeçenlerdir. 10 kilitli kаpıdаn dаhа güvenlidir bаbаnın evde oluşu.

Her elini sıkаnlа dost, her cаnını sıkаnlа düşmаn olmа. Hаyаttа hep mutlu olursаm, hаyаlini kurаcаk neyim kаlır? Herkes bir yаşаm seçer ve seçtiği yаşаmın bedelini öder. Her insаn, yаpmаdığı tüm iyiliklerden suçludur. Voltаire Seni hayallerine ulaştıracak en önemli şey, cesaretindir. Unutamadığın kişi, daima senden uzakta olandır. Chuck Palahniuk Affetmek geçmişi değiştirmez ama geleceğin önünü açar. Paul Boese Fazla büyütme kendini, en fazla sevebildiğim kadarsın; dahası yok. Her insanın yüreğinin bir yerinde ışık vardır. hem de pırıl pırıl. Bazen gerçek duymaya ihtiyacımız olan son şeydir. The Flowers of Wa Kişi kim olduğunu bilmek isterse, kimleri sevdiğine baksın… Mevlana. Hayal kurmazsan hayal kırıklığı da olmaz. Üzülmezsin işte. -Suskunlar Anlamlı Güzel Sözler Güzeli güzel yapan edeptir, edep ise güzeli sevmeye sebeptir! Mevlana Kime ok atmayı öğrettimse, bir gün beni nişan aldı.

Bu dünyadaki tek servet ailendir. Paradan ve kudretten daha önemlidir. Godfather Bir insanın, bir insana verebileceği en güzel hediye; ona ayırabileceği zamandır. Bazen en sıradan şeyler bile, doğru kişi ile birlikte yapıldığında sıradışı olur. Yanlış bildiğin yolda; herkesle yürüyeceğine, doğru bildiğin yolda; tek başına yürü. Bir yalan hangi amaçla söylenirse söylensin her zaman en kötü gerçekten daha kötüdür. Kendini ne kadar büyük görürsen gör. Bende sadece gözümün gördüğü kadarsın. Ötesi yok. Önüne çıkana engel dersen, takılıp düşersin; basamak dersen, bir basamak yükselirsin. Ömür bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu https://www.neguzelsozler.com değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir. Acı seni daha güçlü yapar, Korku daha cesur, kırık bir kalp ise; seni daha akıllı yapar. Her alışkanlık elimizi daha becerikli, aklımızı ise daha beceriksiz hale sokar. Nietzsche Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin… Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu. Bir insanın nasıl güldüğünden terbiyesini, neye güldüğünden akıl seviyesini anlarsın. Mevlana Bazen arkasına dönüp bakması gerekir insanın; Nerden geldiğini unutmaması için. Şems-i Tebrizi Beni mahveden şey; bana yalan söylemiş olman değil, sana bir daha inanmayacak olmam. Victor Hugo İnsanların, senin hakkında ne düşündüklerini önemsemeyerek, ömrünü uzatabilirsin mesela. Bukowski Ertelemek yaşamın mayasını kaçırır. Kızdıysan bağır, sevindiysen söyle, özlediysen arkasından koş.

Kime ne emanet ettiysek, ya kırdı, yada kaybetti. Anladım ki emanete en güzel bakan ”ALLAH” idi. Umudunu yitirme, Şu hayatta bir şeyin bitişi, her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur. Anlamlı Güzel Mesajlar Kalbi kırmaya tek bir söz yeter; ama kırılan kalbi tamir etmeye ne bir özür, ne de bir ömür yeter. Bukowski Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun. Che Guevara Mükemmel kişiyi aramaktan vazgeç. Tek ihtiyacın olan sana sahip olduğu için şanslı olduğunu düşünen biridir.

Ve. Bir gün herkes anlar, sevdiğinin kıymetini. Ama gidince, Ama bitince, Ama ölünce. Kısaca; İş işten geçince! Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. Söz ağzınızdan çıktıktan sonra, siz onun esiri olursunuz. Yarın öleceğimizi bilsek, tüm kırgınlıkları unuturuz; ama biz sonsuza kadar yaşayacakmış gibi kırıcı ve gururluyuz. Mutlu insanlar; Her şeyin en iyisine sahip olanlar değil, Sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir. Huxley Salak ! Hala kalkmış soranlara ‘ben ayrıldım’ dersin diyor . Öldürdüğü yetmiyor ya , bir de intihar süsü vermeye çalışıyor. Küçük İskender Çocuklarınıza zengin olmayı değil, mutlu olmayı öğretin. Böylece, hayatları boyunca sahip oldukları şeylerin fiyatını değil, kıymetini bilirler.

deneme bonusu