Apple Kimliğinizi Nasıl Kurtarırsınız?

21 Ocak 2022

Apple’ın gerçekten harika bir kullanıcı kimliği koruması var ve maalesef sıfırlanması çok zor. Adım adım nasıl yapacağınızı öğreneceğiz; bu, Apple Kimliği parolanızı kurtarmak için nihai kılavuzdur. Bu kılavuz, özellikle Apple Kimliğinizin parolasını unuttuysanız faydalı olacaktır, çünkü Apple’ı, e-postaya ve parola kurtarma yöntemine erişimi olmayan hesabın bize ait olduğuna ikna etmek zor olabilir. 1.İlk olarak, iPhone ayarlarınızda iPhone’umu Bul’u açmalı ve geçiş anahtarının açık olduğundan emin olmalısınız.

Apple Kimliği nedir?

Apple Kimliği, App Store, iCloud ve iMessage gibi Apple hizmetlerine erişmenizi sağlayan benzersiz bir kullanıcı adı ve parola birleşimidir.

Apple Kimliği, belirli Apple servislerini kullanmak için oluşturduğunuz bir hesaptır. Bir Apple Kimliği ile iTunes Store, App Store, iBooks Store ve Mac App Store’da oturum açabilirsiniz. Ayrıca Apple Music ve iCloud depolama alanı satın alabilir ve iTunes’dan isteğe bağlı film kiralama alabilirsiniz.

Apple kimliği nasıl oluşturulur

Bir Apple Kimliği oluşturmak için adınız, e-posta adresiniz ve doğum tarihiniz gibi bazı kişisel bilgileri sağlamanız gerekir. Apple Kimliği oluşturmak için:

1. İnternet erişimi olan bir bilgisayara, Apple Kimliğinize ve parolanıza ve sık sık kontrol ettiğiniz bir e-posta adresine ihtiyacınız olacak. 2. Apple Kimliğinizi, parolanızı ve e-posta adresinizi girebileceğiniz bir sayfaya götürülmek için Apple Kimliği ve Parola bağlantısına tıklayın.

Apple ID hesabı satın almak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli hesaplar sunuyoruz, böylece sizin için mükemmel olanı bulabilirsiniz. Kolay ödeme işlemimiz ile kısa sürede yeni hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apple Kimliğinizi nasıl değiştirirsiniz?

Apple Kimliğinizi değiştirmek istiyorsanız bunu Ayarlar uygulamasında yapabilirsiniz. iCloud > Apple Kimliği’ne gidin ve Apple Kimliğini Değiştir’e dokunun. 1. İnternet erişimi olan bir bilgisayara, Apple Kimliğinize ve parolanıza ve sık sık kontrol ettiğiniz bir e-posta adresine ihtiyacınız olacak. 2. Eski Apple Kimliğinizi ve parolanızı yazın ve Değiştir’e dokunun. 3. Yeni Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin, Giriş Yap’a ve ardından Bitti’ye dokunun.

Apple Kimliğinizi aile üyeleriyle nasıl paylaşabilirsiniz?

Apple Kimliğinizi aile üyeleriyle paylaşmak istiyorsanız şu adımları izleyin:

1. Ayarlar uygulamasını açın ve adınıza dokunun. 2. Aile Paylaşımı’na dokunun. 3. Aile Üyesi Ekle üzerine dokunun. 4. Eklemek istediğiniz aile üyesinin adını girin. 5. İleri’ye dokunun. 6. Kabul Et üzerine dokunun. 7. Aile üyesi, Apple’dan bir e-posta davetiyesi alacaktır. Aile Üyesi Ekle’ye dokunun. 8. Aile üyesi kabul ettiğinde, ikiniz de Apple’dan bir onay mesajı alacaksınız.

Apple Kimliği hesap ayarlarınızı nasıl yönetirsiniz?

Apple kimliğiniz varsa, aşağıdaki adımları izleyerek hesap ayarlarınızı yönetebilirsiniz:

1. Apple Kimliği web sitesine gidin ve oturum açın. 2. “Apple Kimliğinizi Yönetin” bağlantısını tıklayın. 3. “Parola ve Güvenlik” sekmesine tıklayın. 4. “Şifreyi Değiştir” bağlantısına tıklayın. 5. Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin, ardından “Şifreyi Değiştir” düğmesine tıklayın. 6. “Güvenlik” sekmesine tıklayın. 7. Şifre ayarlarını değiştirin, ardından “Gönder” düğmesine tıklayın. 8. Apple Kimliğinizi silmek istiyorsanız, “Çıkış Yap” düğmesine tıklayın. Aksi takdirde, bu belgedeki diğer adımlara devam edin.


Bir cevap yazın