Boavista Porto 23 Ocak 23:15 GD Chaves

Dünya Kupası arasının ardından oynadığı 2 maçta Gil Vicente’yi tek golle geçen Boavista, Braga deplasmanından ise tek gollü yenilgiyle ayrıldı. Aynı şekilde Chaves ise iki maçından da 1-1’lik skorlar çıkardı. İki takım genel olarak hücumda çok kısıtlı. Chaves, 5-0’lık Benfica yenilgisini çıkarırsak resmi maçlarda son 5 deplasmanda gol attı ve hiç yenilmedi.Boavista ise evinde büyük takımlar dışında oynadığı maçlarda iyi skorlar alabilen bir takım. Bu sezon Sporting’i iç sahada yenmedi başarmışlardı ancak Porto ve Benfica’ya farklı kaybetmişlerdi. Bu karşılaşmada Toplam 2-3 gol bahsini değerlendirilebili r buluyorum.

Taraf bahsinde güven vermeyen iki takım karşı karşıya geliyor. Chaves, son altı resmi maçını kazanamadı. Boavista ise son dört resmi karşılaşmadan sadece bir galibiyet elde etti. Ofansif olarak çok fazla risk almadan oynadıkları için iki ekibinde savunma güvenliği ön plana çıkıyor. Birbirleriyle oynadıkları bu doksan dakikada da planlarının dışına çıkmalarını beklemiyorum. Önerim 2.5 alt.

Boavista geçen haftayı Braga deplasmanındaki tek gollü yenilgiyle kapatırken hücumda neredeyse hiç varlık gösteremedi. Chaves ise devreyi önde kapadığı Arouca maçında beraberliğe razı oldu. Konuk ekip her ne kadar üç haftadır kazanamıyor olsa da son dönemde oynadığı deplasman maçlarında gol bulabiliyor. Konuk ekibin bu karşılaşmayı da boş geçmeyeceği düşüncesindeyim fakat Chaves ikinci yarılarda daha etkili ve üretken olan bir takım. Bu maçın da ikinci yarısında daha çok gol atmalarını bekliyorum.

About Mr.root

Check Also

SC Braga 14 Ocak 23:30 Boavista Porto

Lige iki galibiyetle dönen Braga, bu iki maçta Benfica ve Santa Clara’ya toplam yedi gol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu