Call of Duty Warzone 2, 2023’te PC, Xbox Series ve PS5’te Çıkacak

Call Of Duty oyunlarının geleceği hakkında konuşan Bloomberg, Warzone 2’nin varlığını ortaya çıkardı.

Şu anki en büyük soru, Call Of Duty’nin gelecekte Xbox’a özel olup olmayacağı. Şu anda herkes bunu görmezden geliyor. Ancak Bloomberg, bir yanıtın başlangıcını sağlıyor: Sonraki 3 COD oyunu da PlayStation’da yayınlanacak.

Gerçeği söylemek gerekirse, Activision’ın başka seçeneği yok. Sony ile Amerikalı yayıncı arasında sözleşmeden doğan bir yükümlülük vardır; ikisi belirli bir pazarlama ortaklığıyla birbirine bağlıdır. Ve gelecek yıl bitmeli.

Modern Warfare 2, Warzone 2 ve gizem

Bloomberg , Activision’ın iki yıl içinde üç Call Of Duty oyunu çıkarmayı planladığını bildirdi . İlki, yılın bu sonunda yapılması planlanan Modern Warfare 2 olacak. Bu, doğal olarak 2019 oyununun devamı niteliğindedir ve bu oyunun bizi kartellerle karşı karşıya getireceğine dair söylentiler var.

İkinci oyunun adı yok. Ancak Treyarch ( Black Ops ) tarafından tasarlandığı ve 2023’ün sonunda planlandığı varsayılıyor.

Son olarak sonuncusu ise yine 2023’te çıkması beklenen Call Of Duty Warzone 2. Tom Henderson’a göre bu Oynaması Ücretsiz yeni bir oyun olacak, yani Warzone 1 (2020) arasında herhangi bir süreklilik olmayacaktı. ve bu devam filmi. Biri PC, PS4 ve Xbox One’da takılıp kalırdı . Diğeri yalnızca PC, PS5 ve Xbox Series X|S’de olacaktır. İngiliz gazeteci ”  Yeni konsollar için yeni bir oyun ” diyor.

Ve sonra ne olacak?

Microsoft zaten bu anlaşmalara uymayı taahhüt etmiştir. Bu o kadar da şaşırtıcı değil çünkü bunu geçmişte zaten yaptı; Deathloop ve Ghostwire Tokyo, PS5’e özeldir.

Bu nedenle, bu sonraki üç Call Of Duty oyununun çapraz platform olacağı aşağı yukarı belirlendi. PC, Xbox ve PlayStation oyuncuları bundan keyif alabilecek.

Aşağıdaki biraz daha karmaşıktır. Henüz resmi bir basın açıklaması yapılmadı. Veya en azından birkaç ifade netlikten yoksundur.

Twitter’da Phil Spencer, Call Of Duty oyunlarını PlayStation’da tutma arzusundan bahsetti. Ancak, bu ifadenin birkaç anlamı olabilir. Kısa vadeden mi yoksa uzun vadeden mi bahsettiği tam olarak bilinmiyor. Yoksa bu, PlayStation’da Game Pass’i zorlamak için uzun müzakerelerin başlangıcı mı?

Microsoft, Bethesda’yı satın alarak Starfield, The Elder Scrolls VI ve Redfall’u tamamen ayrıcalıklı hale getirdi . Bu oyunlar yalnızca PC ve Xbox Series X|S’de yayınlanacak. Ancak, küçük istisnalar vardır. Böylece iki Ori oyunu Switch’e taşındı . Ve Minecraft Dungeons şu anda tüm konsollarda mevcuttur.

Kısacası duruma göre değişir ama son sözü her zaman Microsoft söyleyecektir.

About Mr.root

Check Also

Test: Rainbow Six Extraction – R6 Siege’in şaşırtıcı bir uyarlaması

Rainbow Six Extraction’a karşı her zaman biraz temkinli davrandık. İlk başta bu talihsiz adı vardı (Karantina); bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu