Chelsea 5 Ocak 23:00 Manchester City FC

Everton karşısında üretkenlikte sıkıntı yaşayan Manchester City, kritik bir puan kaybetti. Son maçlarda iç sahada tıkanıyorlar fakat deplasmanda çok daha iyi bir performans gösterdiklerini düşünüyorum. Chelsea’de ise büyük bir düşüş var. Graham Potter da işleri toparlayamadı ve ben Manchester City karşısında da işlerinin pek kolay olacağını düşünmüyorum. Manchester City’nin bu karşılaşmada galibiyete uzanmasını bekliyorum. Önerim maç sonucu 2

Chelsea’de işler iyi gitmiyor. Bournemouth maçını erken gollerle çözdükten sonra Nottingham’da da öne geçmelerine rağmen skoru koruyamadılar. Üretkenlikten uzak, tutuk oyuna çözüm üretebilmiş değiller. Manchester City’nin hala bir numaralı şampiyonluk adayı olduğunu düşünüyorum. Bu sezon özellikle savunma hatalarından yedikleri gollere şahit olduk ama şimdiden 21 gole ulaşan Haaland ve geniş rotasyon ilerleyen haftalarda yine fark yaratmalarını sağlayacaktır. Bu karşılaşma özelinde de Chelsea’ye oyun olarak üstünlük sağlamalarını bekliyorum. Stamford Bridge’de en az iki gollü bir galibiyet alabilirler.

Her iki takımda son maçlarında puan kaybetti. Chelsea, Not. Forest deplasmanında özellikle 2.yarıdaki oyunuyla beklentilerin altında kaldı. Bournemouth karşısında da maç başlangıç performanslarıyla fark yaratmışlardı, fakat, 2.yarıda tempoları düşmüştü. Zirveden uzakta kaldılar. Manchester City ise Everton engelini aşamadı. Zirve yolunda yara aldı. Karşılaşmanın konsantrasyonu farklı olacaktır. City’nin oyun gücünün Chelsea’ye ağır basacağını düşünüyorum. Topu rakibe bırakmak istemeyeceklerdir. Taraf bahsinde konuk ekibi öne çıkaracağım.

Chelsea, Nottingham Forest deplasmanında ikinci yarıda skoru koruma yolunu seçince sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Manchester City’de Everton karşısında gördüğü sertliğe karşılık verememesinden dolayı sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. İki takım arasında oynanan son üç karşılaşmanın ilk yarısı berabere tamamlandı. Son dönemde Chelsea’nin ligde oynadığı karşılaşmalar düşük skorla tamamlanırken Manchester City’nin de son üç resmi maçında gol yemediğinin altını çizelim. Ayıca iki takım arasında oynanan son dört karşılaşmada 2.5 gol altı skorlarla tamamlandı. İki takımında Noel haftasında oynanan üçüncü maçları karşılıklı gollerle tamamlandı. Ayrıca bu iki takım arasında oynanan 2020-2021 sezonundaki Noel’in üçüncü maçında 1-3 sahadan Manchester City galibiyeti ile tamamlandı. Noel dönemindeki istatistikler ve iki takımın son dönemdeki form durumundan yola çıkarak bu karşılaşmada karşılıklı gol var tercihini sizlere öneririm.

Manchester City, zirve takibini sürdürüyor. Chelsea ise zirveden çok uzak. Ancak bu karşılaşmaların öneminden dolayı yüksek konsantrasyonla oynanması seyir zevki açısından da motivasyonu yukarıları taşıyor. Konuk ekip, ilk düdükten itibaren topa sahip olmak isteyecektir. Chelsea, topu rakibine bırakırsa üst üste kalesinde goller yiyerek bir anda maçtan kopabilir. Ancak ev sahibinin de bu topa sahip olma mücadelesinin içerisinde olarak olabildiğince oyunu ikinci bölgede kurmak isteyecektir. Zorlu karşılaşmada maç sonucu beraberlik tercihini değerlendireceğim.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir