Daireniz İçin Küçük Daire Dekorasyon Fikirleri İçin İpuçları

26 Ocak 2022

Daire dekorasyonunda yeniyseniz veya bir süredir bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, eviniz için küçük daire dekorasyon fikirleri bulmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Dairenizi dekore etmek için çok para harcamak istemiyorsunuz ve küçük alanınızın iç tasarımının ve düzeninin nefes kesici olmasını istiyorsunuz. Küçük bir daireyi dekore etmek için bu fikirlere göz atın.

Depolamayı güzelleştirin

Küçük bir apartman dairesinde yaşamak herkes için değildir, ancak birçok insan küçük apartman dairelerinde yaşamayı tercih eder çünkü büyük apartmanlardan daha uygun fiyatlıdır. Ancak yaşamak için geniş bir yere paranız yetse bile, rahat ve konforlu bir yerde yaşamak güzel olabilir.

Küçük bir dairede depolama alanı bulmak zor olabilir, bu nedenle sahip olduğunuz alandan en iyi şekilde yararlanmak için yapmanız gereken bazı şeyler var. İlk olarak, hangi mobilyalara ihtiyacınız olacağını ve nereye gideceğini seçin. Alana tam olarak sığmadıkça, özellikle küçük bir daire için mobilya satın almanıza gerek yoktur.

Depolamaya yardımcı olan bir şey, mobilyalarınızda çok sayıda çekmeceye sahip olmaktır. Çekmeceler, raflara veya dolaplara sığmayan şeyleri düzgün bir şekilde saklamanızı sağlar. Ayrıca, birkaç büyük çekmece yerine çok sayıda çekmeceli şifonyerlere sahip olmanıza yardımcı olur.

Depolama alanı eklemenin bir başka harika yolu da yatağınızın, şifonyerinizin ve/veya boş duvar alanının olduğu herhangi bir yerin üzerine raflar eklemektir. Raflar, yerde yer kaplamak veya raftaki diğer öğelerin üzerine yığmak yerine, dekorasyonları ve kitapları koymak için harika yerlerdir.

Bir başka harika ipucu da, kesinlikle gerekli olanlar dışında zemininizin boş olduğundan emin olmaktır.

çubuklar

Gergi çubukları ayrıca güzel ve bütçeye uygun elbise askıları yapmanın harika bir yoludur.

Büyük bir dolabın düzenlenmesine veya küçük bir dolabın daha büyük görünmesine yardımcı olabilirler.

Gergi çubuğu, bir ucunda kanca ve diğer ucunda ağırlıklı bir bilye bulunan bir çubuktan yapılmış ve ona adını veren basit bir cihazdır. Kullanabilmek için, her iki taraftan itildiğinde gergi çubuğunun serbestçe ileri geri kaymasını sağlayacak uygun bir alana yerleştirmeniz gerekir. video porno gratis

Çoğu durumda, insanlar giysiler için dolaplarda gergi çubukları kullanırlar, ancak bunlar, gergi çubuğunun ileri geri kaydırılmasına izin verecek iki duvar arasında bir boşluk bulunan evin herhangi bir alanında da kullanılabilir. Bu cihazları kullanmak için en iyi yer, tavanın olmadığı alanlardır, çünkü bu, onları her yukarı veya aşağı hareket ettirdiğinizde tavana çarpma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan serbestçe kullanılmasına izin verir.

duvarı kullan

Sanattan, aynalardan ve resimlerden fotoğraflara ve baskılara kadar, kişiliğinizi yansıtan her şeyi seçebilirsiniz. Hatırlamanız gereken tek şey, iç mekanınızın boyutudur. Oda küçükse çok büyük resim veya çerçeve asmamalısınız.

Duvarlara bazı posterler asarak Calicut’taki dairenizi yenileyin . Odalarınız için en iyi posterleri bulabileceğiniz çok sayıda web sitesi var. Ayrıca, her zevke ve ihtiyaca göre benzersiz posterler oluşturmakla ilgilenen çok sayıda uzman var. Yaratıcı olmak istiyorsanız, fotoğraf transferi veya dekupaj gibi farklı teknikler kullanarak (farklı malzemeler kullanarak) kendi posterinizi veya baskınızı oluşturmak daha iyidir.

Tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza göre duvar kağıdını da odada kullanabilirsiniz. Örneğin iç mekanda rustik bir görünüm elde etmek istiyorsanız ağaç dalları veya taş desenli duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. İçine eski mobilyalar veya ahşaptan yapılmış diğer aksesuarlar gibi bazı vintage öğeler koyarak da bir ülke tarzı yapabilirsiniz. İç tasarımınızın daha ilginç bir görünümü için duvar kağıdını bu öğelerle birlikte kullanabilirsiniz.

Işıkları kullan

Aydınlatma, küçük dairenizin daha büyük ve daha parlak görünmesinde önemli bir rol oynar . Normal ampullerden daha az güç tükettikleri için bu sıradan ampulleri LED veya CFL ampullerle değiştirerek işe başlayabilirsiniz ve böylece hem paradan tasarruf edersiniz hem de odaya daha iyi parlaklık sağlar. Aynı zamanda odanın genel dekorasyonuna da iyi bir etki sağlar ve kendinizi rahat ve konforlu hissetmenizi sağlar.

Baston ve ahşap mobilyalar

İyi mobilya söz konusu olduğunda, seçim yapmakta zorlanıyorsunuz. Pazar, evinizi dekore etmek için kullanılabilecek bir dizi harika ürünle dolu. Bunların arasında Baston ve ahşap mobilyalar bulunmaktadır.

Kamış ve ahşap mobilyalar, günümüzde piyasada bulunan en popüler mobilya türleri arasındadır. Sadece güzel değiller, aynı zamanda dayanıklı ve zarifler.


Bir cevap yazın