Instagram İşletmenizi Artıracak Instagram Dersleri

26 Ocak 2022

IGDean ekibi , gelirimizi artırmak için Instagram’dan yararlanma yaklaşımımızı iyileştirmeye başladı. Edgar için Instagram planlayıcıları tanıttığımızda, müşterilerimize en son stratejileri ve performans gösteren stratejileri sunmak istediğimizi biliyorduk. Yıllar boyunca birçok Instagram dersi aldık ve bunları bu makalede sunmaya karar verdik!

Instagram etkileşiminizi artırmak için bu 3 Instagram dersini kullanın

1. Markanızın tadını çıkarın

Her platformun kendine özgü tasarımı vardır ve Instagram diğerlerine göre daha eğlenceli bir platformdur.

Ürün görsellerini pazarlamak veya paylaşmak yeterli değildir. Marka kişiliği ve kişiliği Instagram’da çok önemlidir. Şirketiniz hakkında heyecan verici ve eğlenceli olanı bulun. İşte markanızı daha eğlenceli hale getirmek için bazı fikirler:

  • Çok sevimli ve ilgi çekici bir Maskot (Merhaba Edgar!)
  • mizahi ve eğlenceli mesajlaşma tonu
  • Ofis eğlence kültürünüz
  • markanın canlı ve canlı renkleri

İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, markanıza biraz daha fazlasını verecek bir şey bulmanız gerekiyor! Yalnız bir girişimciyseniz, serbest meslek sahibisiniz ve serbest meslek sahibi iseniz, o zaman kişisel hayatınızdan çizim yapma seçeneğiniz vardır. Herkes sevimli bir evcil hayvan ofis arkadaşından veya yaşam tarzınızın çok yalnız olmayan fotoğraflarını görmekten hoşlanır.

Şirketinizin imajını nasıl sunmaya karar verirseniz verin, bunu yaparken eğlendiğinizden emin olun! Ayrıca bu içeriği yaparken çok daha fazla eğleneceksiniz.

2. Ne kadar çok tanıtım yaparsanız, o kadar çok insan paylaşmaya istekli olur

Sosyal ağlar üzerinden soru gönderdiğinizde kriket sesi alan tek kişi siz misiniz ? Kanmayın!

Nişanın Instagram’ın kralı olduğunun farkında olduğunuzu biliyor olabilirsiniz. Daha yüksek etkileşime sahip gönderilerin algoritmada daha üst sıralarda yer alması ve daha fazla takipçi tarafından görülmesi muhtemeldir. Bu nedenle, amacınız gönderilerinize beğeni ve yorumları artırmak olmalıdır.

Bir Instagram gönderisine yalnızca ilham vermeyen, boş, asılsız ve boştan başka bir şey olmayan bir yanıt almak için yanıt istediyseniz, tekrar denemek konusunda isteksiz olabilirsiniz.

Bunu kendimiz yaşadık çünkü bizim başımıza geldi! Bu yorumlara ilk kez yanıt istediğimizde, belki yalnızca bir veya iki yanıt aldık.

Sormaya devam ettik, çünkü yorum yapmanın Instagram’ın algoritmik başarı için kullandığı üç anahtardan biri olduğunun farkındaydık, bu yüzden algoritmayı yenmeye kararlıydık!

Hayattaki her şeyde olduğu gibi, ne kadar azim gösterirseniz, başarılı olma olasılığınız o kadar artar. Yavaş yavaş diğer kullanıcılar içeriğimizle etkileşime girmeye başladı. Her seferinde bir yanıtla yorum yaptılar, ardından yanıtladık ve sayfalarında sevgiyi göstermeye çalıştık. Etkileşim, onlarla daha güçlü bir bağlantı kurmamıza (ve yayınlarında daha sık görünmemize) yardımcı oldu!

Ayrıca Instagram üzerinden doğru soruları yanıtlayarak birkaç şey keşfettik:

  • Basitçe hızlı cevap gerektiren sorular sorun.
  • “Göndermek için en sevdiğiniz zaman: Sabah mı Akşam mı?” gibi yalnızca bir kelimeye ihtiyaç duyan anket benzeri gönderiler oluşturun.
  • Emoji yanıtları isteyin.

İlk gönderilerinizde cırcır böceklerini duyabileceğinizi düşünüyorsanız endişelenmeyin. En etkili Instagram talimatı, takipçilerinizin hangi içeriği beğendiğini ve neye yanıt verdiklerini gözlemlemeye devam etmektir. Geri bildirim aramaya devam edin. İçeriğiniz arasındaki etkileşimi artırmak için Instagram beğenileri satın alacaksanız doğru yoldasınız.

3. Hikayeler etkileşimi artırır

Etkileşimle ilgili olarak, Instagram’dan öğrendiğimiz farklı bir önemli ders, hikaye gönderilerinin yanıt sayısını artırmak ve etkileşimi artırmak için harika olduğu olabilir.

İşin püf noktası, gönderinize harekete geçme çağrısını dahil etmektir. Bir ankete katılmak, soru sormak veya okuyucularınızdan daha fazla ayrıntı için hesabınızı DM’ye göndermelerini istemek gibi takipçilerinizden bir şeyler yapmaları istenmelidir.

Blogunuz veya podcast’iniz gibi içerik yayınladığınızda veya özel teklifleri veya diğer promosyonları duyurduğunuzda faydalı bir uygulama olabilir. Sizi takip edenlerden URL’yi size DM’den göndermelerini isteyin, sizi takip eden kişinin doğrudan bağlantısını açacaksınız.

ve yardıma mı ihtiyacınız var? 13 özelleştirilebilir Instagram Hikaye Şablonu indirin!


Bir cevap yazın