İşletmelerin SEO’yu Kullanma Yolları

10 Şubat 2022

Şimdi devam etmek ve programa koyduğunuz tüm pazarlama ve SEO görevlerini üstlenmek için mükemmel bir zaman. Bu noktada DSÖ’nün önerdiği güvenlik önlemlerini takip edin. Dünya Sağlık Örgütü (WHO). Bir dizi federal hükümet, çalışanlarını kendi kendine izolasyonun olumsuz ekonomik etkilerinden koruyan politikalarla harekete geçiyor.

İtalya’da Şimdiye kadar en çok etkilenen bölgelerden biri Hükümet, örneğin ipotek ödemelerinin iptali konusunda bankalarla anlaşmaya vardı. Yaşadığım yer olan Kanada’da işsizlik maaşı için bekleme süresi artık azaldı. Sakin Olun ve Optimize Edin Bu, endişelenecek bir an değil. SEO’dan ve müşterilerin pazarlama arkadaşlarından sözleşmelerini feshettikleri ve pazarlama faaliyetlerini bir sonraki duyuruya kadar kapattıkları konusunda endişe verici raporlar duyuyorum.

Aceleci bir bakış açısıyla bu tepki

Peyzaj şirketi, aile işletmesi restoranı, küçük perakende mağazası veya diğer özel işletme olmanız fark etmez, önümüzdeki birkaç ay içinde gelir kayıpları yaşamanız olasıdır. Hizmet veya ürün tuğla-harç veya e-ticaret işi, hepimiz dalga yaratmak için bir fırsat bekliyoruz.

Canlı müzayede açısından ücretli arama ve sosyal kavramını görüyoruz, ancak bu yöntemde organik görme eğiliminde değiliz. Sürekli değişen, rekabetçi bir ortam. Proaktif olarak ilerlemiyor ve ilerlemiyorsan, geride kalıyorsun.

COVID Sırasında Pazarlama ve SEO Planlaması

Yıllık 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında satış yapıyorsanız, ABD Küçük İşletmeler İdaresi’ne göre gelirinizin yaklaşık %7-8’ini pazarlama ve reklam için harcarsınız.

Hızla büyüyen şirketlerle çalıştım. %10-12 bütçeli, ancak bakım için yüzde 7 kabul edilebilir bir minimumdur. Bu, her 100.000 ABD Doları brüt gelir için yılda en az 7.000 ABD Doları’nın pazarlama ve reklamcılık için ayrılmasının tavsiye edildiği anlamına gelir.

Pazarlama yatırım tutarının korunması 

Şimdi büyümeye yatırım yapamıyorsanız, bırakın öyle olsun. Şu an için bazı ücretli reklamları azaltmak mantıklıysa (diyelim ki çalışanlarınızın müşterilere hizmet edemeyecekleri bir konumdasınız ve onları mağazanıza davet etmenin bir anlamı yok) bu doğru bir karardır.

SEO veya gelen pazarlama yoluyla pazarlama devam eden bir oyundur, ancak. İş akışınızı ve süreçlerinizi geliştirmek için para harcadınız ve şimdi düzenli ölçümlerle verilerinizin kalitesini sağlıyor, bir hedef kitle ve müşteri tabanı oluşturuyor ve derecelendirilmiş yüksek kaliteli içerik sunuyorsunuz.

Piyasadaki degerli sitelerden ornek vermek gerekirse https://bestdchospitals.com/, gibi adresler bazilaridir.

Ek olarak, diğer insanların korkacaklarından ve duygusal bir kararın altı ila 12 aylık iş planlarındaki etkisini hafife alacaklarından emin olabilirsiniz.

Tüm SEO ve pazarlama görevlerini üstlenin 

Bir ajans olarak çalışıyorsanız veya dahili olarak pazarlama yapıyorsanız Bunlar, ekibinizin kendi kendine izole olduklarında ve uzaktan çalışırken üzerinde çalışmasını sağlayabileceğiniz görevlerdir. Daha Hızlı Bir COVID Kurtarma İçin SEO ve Pazarlama Görevleri

Çalışanlar ve Müşterilerle Görüşme

Video görüşmeleri düzenlemek ve yapmak için Zoom’u ve Google Hangouts’u kullanın. Çalışanlarınıza ve müşterilerinize kişisel deneyimlerini, ürün veya hizmetlere ilişkin bilgi ve anlayışları ve kültürünüz hakkında sorular sorun.

İçerik Varlıklarınızın Küçük Bir Denetimini Yapın

Kapsamlı bir içerik denetimi biraz zaman ve deneyim gerektirir, ancak bu uzun süre boyunca içeriğinizin performansını minyatür bir denetimle artırmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Bugüne kadar içerik için varlıklarınızın envanterini çıkarmadıysanız, şimdi başlamak için ideal bir an. 

Yepyeni bir Google E-Tablosu veya Excel sayfası oluşturun ve her içerik türü için bir sekme oluşturun:

İnternet sayfaları.

E-postalar.

Blog gönderileri.

Beyaz kağıtlar.

E-kitaplar.

Sunumlar.

Videolar

Infographics.

Harici olarak yayınladığınız, yazdığınız makaleler. Vb.

Çok hırslıysanız, işletmeniz hakkında başkaları tarafından yayınlanan makalelere bakabilirsiniz. Ardından, her bir öğeyi objektif bir gözle değerlendirin. Hangi görselleri ve yüksek kaliteli parçaları diğer kanallar için yeniden kullanabilirsiniz? Hangi eserler daha çok sosyal medya paylaşımı aldı? En çok geri bağlantı ne aldı?

Hangileri sitelerine en çok ziyaretçi alıyor? Bunların tümü, yeni içerikle güncellenmek için potansiyel fırsatlar olabilir. Yeni CTA’lar ve anahtar kelimeler kullanarak optimizasyon. Yeni ürünlere veya hizmetlere dahili olarak bağlanma. İşler yeniden toparlanırken tanıtılacak promosyonlar.

Küçük motor onarımları yönteminizle ilgili sık sorulan soruları yanıtlayabiliyor musunuz? Ekibinize yeni üyeler getirmek, müşteri tabanınıza ürünler veya yeni özellikler getirmek mi? Yılın ilerleyen zamanlarında yapılacak sezonluk rezervasyonlara ilham verebilir misiniz? Sürekli olarak sahada karışıklık yaşıyorsanız ve şimdi boş bir ofiste korku içindeyseniz, başparmaklarınızla oynuyorsanız Bu, web tabanlı oyununuzu oynamak için mükemmel bir an.

İdari Karışıklıklarınızı Temizleyin
İdari görevler:

Dosyalarınızı temizleyin, artık ihtiyacım olmayan öğeleri ortadan kaldırın Açılmaması gereken açık sözleşmeleri kapatın.

İnternet sitesi:

Bitirmeye çalıştığım, zamansız tavsiyeler içeren birkaç yazı yaz. Ayrıca, gecikmiş bir SEO temizliği yapın.

Web seminerleri ve Podcast’ler:

Bazıları için çalışıp, daha sonra gelecek için fikirler ve sunumlar üzerinde çalışabilirim.

Kitabın:

henüz okumadığım pazarlama kitaplarına bir bakın!

Farklı SERPS Türlerini Hedef Alın

Küçük işletme sahiplerinin çoğunluğu gibiyseniz,   muhtemelen çevrimiçi bir varlıktan daha karmaşık olmayı düşünmek için yeterli zamanınız olmadı ve belki de en iyi kapsamı elde etmenizi sağlamak için organik ve PPC çabalarını dengelemeye çalışıyorsunuz. Derinlere bakmak için biraz zamanınız varsa, sıfır konumu ve video karusellerinin yanı sıra paragraf parçacıkları ve çok daha fazlası üzerindeki hakimiyetinizi planlayabilirsiniz.

Kayıt Videoları Alın

Videolar kendi başlarına harika SEO araçlarıdır, ancak size çok yardımcı olabilirler: Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyin. Tetikleyici, ses parçacıkları içerir. İlgili YouTube arama sonuçlarına dahil edilmiştir. Ayrıca her türlü içeriğin temeli olabilirler.

Daha önce bahsedildiği gibi, Otter.ai, AI kullanarak videoyu dönüştürmenin düşük maliyetli bir yöntemidir (ve ev tabanlı çalışmaya ihtiyaç duyan çalışanlarınız varsa, videoyu izlemek ve daha sonra transkriptleri temizlemek için işe alınabilirler. teknoloji kusursuz değildir.). videoyu blogunuzdaki bir makaleye yerleştirin ve videonun dökümünü ekleyin. Sosyal amaçlı görüntüler oluşturmak için ekran görüntüleri yapın ve bunları yayınlayın.

Transkriptten 5-10 alıntı seçin ve bunları önümüzdeki aylarda Instagram’daki fotoğraflara dahil edin. Bu alıntıları basın duyurularında ve gelecek blog yazılarında kullanın. Jessica Foster, en son sütununda sadece 5 adımda ilgi çekici Soru-Cevap Videolarının nasıl oluşturulacağını açıklıyor.

Çevrimiçi İnceleme Stratejiniz Üzerinde Çalışın

İnternet, şirketlerin yanıt vermediği incelemelerle dolup taşıyor. Her incelemeyi yanıtlamak için Yelp zamanının başına dönmek gerekli değildir. Ancak şimdi, en son incelemelerinize akıllı ve düşünceli bir yanıtın eşlik etmesini sağlamak için mükemmel bir an.

Bir inceleme politikası yapın ve mükemmel bir adayınız varsa, gelecekte çevrimiçi incelemeleri yönetmek için çalışanınızı bugün eğitin. Yanıtlar için bazı şablonlar oluşturun ve bunları kullanarak marka mesajınızı gözden geçirin. Olumsuz geri bildirimle yanıt vermelerine ve meşru müşteri hizmetleri sorunlarını uygun kişiye iletmelerine yardımcı olun.

İncelemeleri takip etmeleri ve bildirimleri almaları için onlara ekipman sağlayın. Aylık raporların yanı sıra incelemelerin ne kadar değerli olduğunu belirlemek için ne beklediğinizi onlara söyleyin.

Büyük Bir Şekilde Dijitalin Arkasına Geçin

“Müşterilerinizin kişisel eşya alışverişinden paket teslimatına geçebilmesi için vitrininizi çevrimiçi hale getirin. Loom yakın zamanda maliyetlerini yarıya indirdi. Yıllık 48USD’den bir yıllık Pro planı satın aldım. Ayrıntıları kişiler ve müşterilerle paylaşmak için muazzam bir araçtır. Evangelize telekomünikasyon. İnsanların Skype, Zoom, Google Dokümanlar vb. gibi uzaktan çalışma araçları hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayın”.

Google İşletme Profilinizi Güncelleyin

Özel zaman dilimlerinde mi çalışıyorsunuz? COVID-19’un gelişmesini önlemek için özel dikkat gösterilmelidir? Google, yerel işletmeleri GMB’nin kontrol paneli tarafından sunulan araçlardan yararlanmaya teşvik eder. Müşterileri değişiklikler hakkında bilgilendirmek için GMB panosu.

İş açıklamanızın yanı sıra çalışma saatlerinizi de güncellediğinizden, güncellemeler ve özel tekliflerle Google Post’ları paylaştığınızdan ve insanların sizinle iletişim kurmaya çalışabilmesi için iletişim bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Web Sitenize Biraz Sevgi Gösterin

Web sitenizi düzeltin. Mükemmel olmadığını biliyorsanız, zamanınızı öğrettiğiniz ilkeleri uygulamaya harcayın ve olması gereken bir kurşun mıknatıs yaratın.

Doğal Olmayan Bağlantıları Koklayın

Anna Crowe, son sütununda sahte geri bağlantıları aramanın ve ortadan kaldırmanın önemi hakkında birkaç ilginç hikaye yayınladı. Bir örnekte, bir site kasıtsız bir Google cezası aldı, ancak reddedilen bir formdan kurtulup 1.900’den fazla sahte köprüyü kaldırdıktan sonra ilk üç sıraya girmeyi başardı.

Başka bir site, doğal olmayan binlerce bağlantı oluşturduktan sonra trafiğinin %82’sini kaybetti. Doğal olmayan bağlantıların oluşabileceği birçok yol vardır ve bunlar her zaman kasıtlı değildir. Orada vicdansız SEO veya orada sahte bir rakip var ve o zaman SEO çabalarının neden sonuç vermediğini anlayamıyorsunuz.

Web Sitenize Gelen Doğal Olmayan Bağlantıları Nasıl Belirlersiniz ve Bu Bağlantılarla Nasıl Başa Çıkılır bölümünde, Crowe, aranması doğal olmayan 11 bağlantı türünü açıklar ve ardından bu bağlantıları bulmak için kolay bir yöntemin ana hatlarını verir.

Bir Sosyal Yardım Stratejisi Düşünün

Müşterileriniz sizden SMS, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla düzenli olarak mesajlar almaya aşina mı?

İlişkinin düşmesine izin verme.

Afetlere dayalı özensiz tanıtım kampanyalarından sakının. Yapabileceğiniz en iyi şey, yaratıcı olmak ve COVID-19 sırasında sosyal etkileşimin yanı sıra başkalarının güvende hissetmesine yardımcı olmanın veya somut yardım sağlamanın yollarını düşünmektir.

Haftada en az bir kez, insanların ziyaret edebileceği, alanınızdaki en son trendler veya hizmet veya ürününüzle ilgili ticari sırlar veya tavsiyeler hakkında canlı bir tartışmaya katılabilecekleri bir çevrimiçi video alanı barındırma olanağınız var mı?

COVID-19’un faydaları hakkında mahallenize güvenilir bilgi yayma konusunda yerel bölgenizde bir otorite olmak ister misiniz? Birçok şehrin resmi bir yerel radyosu veya gazetesi olmadığını unutmayın. Yerel sağlık kurumlarından ve devlet kurumlarından bilgi toplayabilir ve insanların Coronavirüs’ü nasıl test edebileceklerini, herhangi bir semptomu bildirmek için yapmaları gereken eylemleri vb. bilmelerini sağlayabilirseniz.

Müşterilerinizi, çalışanlarınızı ve onları korumak için şirketinizin geliştirmek veya uyarlamak için neler yaptığı hakkında bilgilendirin. Müşterileri sohbete dahil edin ve olabilecek tüm soruları veya endişeleri için hazır olun.

Müşterileri Daha İyi Tanıyın

“Veri analizinizi ve satış/potansiyel müşteri verilerinizi gözden geçirin. Müşterileriniz hakkında bilginiz var mı? Sizi seçmeyen potansiyel müşteriler hakkında (veya şirketinizin yakınında bulunan ve sizden satın almayanlar hakkında) nasıl bilgi edinirsiniz? Geçmişte gözden kaçırdığınız istatistiklerde neler var? İPhone’ları kullanıyorlar ve hepsi X şehrinden mi geliyor? Çevrimdışı ve çevrimiçi trendlere göz atın ve bugün çözemediğiniz ama başaramadığınız şeyleri belirleyin.”

Ve Unutmayın, Önce Kendi Oksijen Maskenizi Takın.

Tedarik zinciri aksamalarının yanı sıra sosyal mesafenin gerekliliği ve finansal belirsizlik tehdidi, işletme sahipleri için büyük zorluklardır. Çalışanlarınıza, müşterilerinize ve diğer paydaşlara karşı sorumlusunuz. Öncelikle diğer paydaşlarla ilgilenecek donanıma sahip olduğunuzdan emin olmak için kendinize iyi bakmalısınız.

DSÖ, COVID-19 Salgını Sırasında Akıl Sağlığı Konuları adlı bir rapor yayınladı. Hızla gelişen tehlikeyle yüzleşmeye çalışan herkese bir kaynak olarak tavsiye ederim.

Kelimeler önemlidir. Her şey bakış açısıyla ilgili.

Geleceğe ve toparlanma sorunlarına nasıl hazırlanabileceğimize odaklanmak. Bir yavaşlama olması durumunda işletmenizin belirli unsurlarını ele almayı planlıyor musunuz? Önerilerinizi yorum kısmında bize iletin.


Bir cevap yazın