Japonya 1 Aralık 22:00 İspanya

Japonya, ilk maçta Almanya’yı yenerek gruptan çıkmak adına büyük bir avantaj elde etmişti ancak sonrasında Kosta Rika karşısında sahaya hiç iyi bir oyun yansıtamadılar ve mağlup olarak fırsat teptiler. Gruptan çıkabilmek adına işlerini zora soktular ve şimdi rakip güçlü İspanya. Matadorlar, turnuvaya fırtına gibi başladı ve oldukça güçlü bir görüntü verdiler. Yeni yapılanma ile kurulan genç kadro oldukça istekli duruyor ve bundan sonraki turnuvalarda da iddialı olacak bir yapı var. İspanya’dan bu maçın ilk 45 dakikasında en az 1 gol bekliyorum.

Oynatmamak üzerine kurulu oyunda Almanya’yı deviren Japonya, oynamak zorunda olduğu Kosta Rika karşısında yenilgiden kurtulamadı. Ayrıca kazanılan Almanya maçına göre ilk 11’de yapılan 5 değişiklik de oldukça tartışılan bir tercih oldu. Bugün yine savunma ağırlıklı olmak zorunda kalacakları İspanya’ya karşı Japonya direnç koymaya çalışacaklar. Almanya’nın Kosta Rika karşısında farklı kazanacağını düşünüyorum. Bu nedenle Japonya’nın beraberlik çok işine yaramayabilir. Rakibini durdurup gol için fırsat kollayacaklar. İspanya ise Almanya maçında özellikle ilk yarıda etkiliydi ama rakibine de birçok fırsat verdi. Japonya karşısında da topa hükmedecekler. Ben bu maçta 2.5 gol barajının aşılmasını bekliyorum.

İspanya, maçın ilk dakikasından itibaren baskılı oyunla işi riske atmak istemeyecektir. Japonya ise rakibini geride karşılayarak yapılacak hataları değerlendirmek için risk alabilir. Ancak savunmada güven vermedikleri için İspanyollar, skor bulduktan sonra farkı arttırabilecek pozisyonlar bulabilir. Handikap 2 bahsini değerlendireceğim.

Japonya, çok büyük bir sürprizle turnuvayı başlamış ve Almanya’yı devirmişti. İkinci maçta ise bu sefer beklenmedik sonuca uğrayan kendileri oldu. Kosta Rika karşısında sahadan puansız ayrıldılar ve gruptan çıkmak adına olan büyük avantajlarını kaybettiler. Almanya’nın, Kosta Rika ile oynadığı günde İspanya karşısında alınacak beraberliğin onlara yetmesi zor gözüküyor. Galibiyet için sahada olacaklar. İspanya ise ses getiren Kosta Rika zaferinin ardından Almanya ile puanları paylaştı. Grup liderliğine çok yakınlar. İki takım da oyunun pozitif yönlerini sergilemeyi seviyor. Mücadelede golleri önereceğim.

Japonya’nın Almanya galibiyetinde ikinci yarıda yapılan değişiklikler etkili olmuştu. Kosta Rika karşısına ise oldukça ilginç biçimde neredeyse tüm as oyuncuları yedek tutarak başladılar. Açıkçası rakibi fazla küçümsediklerini ve stratejik olarak bu seviyede gerçekten kabul edilmeyecek bir hata yaptıklarını düşünüyorum. Almanya’nın Kosta Rika’yı yenmesi halinde üst tur için beraberlik dahi yeterli olmayacak. İspanya genel anlamda Avrupa Şampiyonası’ndaki görüntüsünü sürdürüyor. Özellikle orta sahada çok baskınlar. Potansiyelleri hayli yüksek ama gol yollarında daha istikrarlı olmaları şart. Puan tablosunda avantajlı bir noktada oldukları için yine topu kendilerinde tutup tempoyu istedikleri gibi ayarlamaya çalışacaklardır. İstedikleri sonucu alabileceklerini düşünmekle beraber çok yüksek skorlu bir maç beklemiyorum. Bu nedenle önerim “maç sonu 2” seçeneğiyle beraber toplam golde “3.5 altı” tercihi.

Kosta Rika’ya kaybeden Japonya fırsat tepti. Kazansalardı gruptan çıkmayı garantileyeceklerdi. Hücumda tek planlı olmaları maçı kaybetmelerine neden oldu. İspanya’nın ise oyun pratiği yüksek. Almanya karşısında da maçı ele aldıkları bölümler çok oldu. Güçlü bir oyun sergileseler de, futbol sonuçlar oyunu. İşleri son maça kaldı. Bu karşılaşmada, maçın başından sonuna kadar İspanya’nın oyunu sürklase etmesini bekliyorum. Bulacakları gollerle kazanabilirler.

İspanya ilk iki maçta topladığı dört puanla yolu yarıladı. Bu karşılaşmada alacağı bir puan gruptan çıkması için yeterli olacak. Fakat gruptan birinci çıkmak bu turnuvada önemli bir avantajı beraberinde getiriyor. Japonya ise Almanya karşısında aldığı galibiyet sonrasında Kosta Rika mağlubiyeti ile soğuk bir duş aldı ve gruptan çıkma şansını zora soktu. İspanya, hem Almanya hem de Kosta Rika maçında çok rahat pozisyona girdi. Bitiricilik konusunda sorun yaşamasına rağmen rakip kalede Brezilya ve Fransa’dan sonra en tehditkâr takımın İspanya olduğunu gördük. İki takımın bu tunuva boyunca maçlarında ikinci yarılarda daha çok gol oldu. Bu karşılaşmada da bunun değişmeyeceğini düşünüyorum ve en çok gol ikinci yarıda olur tercihini sizlere öneriyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir