Kasımpaşa İstanbul 24 Aralık 16:00 Sivasspor

Kasımpaşa’da yeni teknik direktör Selçuk İnan, ligdeki ilk sınavına çıkıyor. Kupada Ümraniyespor’a elenerek kötü bir başlangıç yapmış olsalar da ligin motivasyonu farklı olacaktır. Sivasspor ise Dünya Kupası öncesi ortaya koyduğu kötü performansın izlerini silmek için çabalayacak. Kupada Erokspor’u eleyerek moral bulan konuk ekibin bu maçta da gol bulması beklenebilir. 2,5 barajının aşılmasını bekliyorum.

Kasımpaşa, Selçuk İnan yönetimindeki ilk lig maçını oynayacak. Kupada Ümraniyespor’a karşı pozisyonlar bulmalarına rağmen tamamı ikinci yarıda gelen gollerle 2-1 kaybettiler. Artık tamamen lige odaklanacaklar. Sivasspor’a Dünya Kupası arasının çok iyi geldiğini düşünüyorum. Yaş ortalaması zaten yüksek bir takımken eksiklerin de etkisiyle Avrupa maçlarıyla beraber hayli zorlanmışlardı. Hazırlık maçlarındaki iyi futbolu kupada 5-2’lik Erokspor galibiyetiyle sürdürdüler. Kasımpaşa iç sahada üretken olabilen bir takım ancak Sivas’ın da ara sonrasında kendini bulacağını tahmin ediyorum. Beklentim en az üç gol.

Kasımpaşa, kupada Ümraniyespor karşısında çok sayıda pozisyona girmesine rağmen skor üretmekte başarılı olamadı ve savunmada çok sayıda bireysel hata yapmasının sonunda sahadan 1-2’lik mağlubiyetle ayrıldı. Sivasspor ise Erokspor karşısında 5-2 iki kazandı ve hazırlık maçlarıyla beraber arka arkaya dördüncü maçını kazanmış oldu. Yeni teknik direktörü Selçuk İnan’la ilk galibiyetinin arayan Kasımpaşa’nın bu karşılaşmada skor üretmesini bekliyorum. Sivasspor’un da basit hatalar yapan Kasımpaşa karşısında tecrübeli oyuncularıyla skora gitme ihtimali bulunuyor. Bu noktada tercihim karşılıklı gol var olacak.

Kasımpaşa, teknik direktör değişikliğiyle birlikte yeniden vites arttırmak istiyor. Tek tek bakıldığında kaliteli ayaklara sahip olmasına rağmen, takım oyununu sahaya yansıtmakta zorlanan ev sahibi, bu karşılaşmada özellikle hücumda üretken olabilecekleri bir doksan dakika izlettirebilir. Sivasspor’un rakibine ayak uydurmasıyla birlikte, orta sahanın iki takım içinde çabuk geçileceği ve tempolu bir mücadele olacağını düşünüyorum. Önerim karşılıklı gol var.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir