Kendi İşinizi Kurmak ve İstihdam | Tek Tüccarlar

26 Şubat 2022

Tam zamanlı çalışmayı geride bırakıp kendi işinizi mi kurmalısınız? Her iki seçeneğin de artıları ve eksileri var. Bu yazıda, bunların ne olduğuna ve serbest mesleğe dalmaya hazır olup olmadığınıza bir göz atıyoruz.

Müteahhit muhasebeciler olarak, serbest ticaret , locum veya limited şirket yolculuğunuzda size yardımcı olabiliriz . Öyleyse, yürüttüğünüz girişimin türü ne olursa olsun veya hala kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız, hesaplarınızı yönetmemize ve kârınızı en üst düzeye çıkarmamıza izin verin.

İstihdam Kalmalı mı?

Kendiniz için serbest tüccar olarak çalışmanın sayısız faydası olmasına rağmen, tam zamanlı olarak çalışmaya devam etmek için çok sayıda neden vardır. Bu nedenlere göz atın ve bunlardan herhangi birinin mevcut durumunuzla uyumlu olup olmadığına bakın.

Serbest Çalışmanın Size Uygun Olduğundan Emin Değilsiniz

Sizin için doğru seçim olup olmadığından emin değilken serbest meslekte şansınızı denemenin harika bir yolu, işinizdeyken ek bir işe başlamaktır. Sınırlı şirket yapılarının sahip olduğu idari veya yasal yükümlülüklerden herhangi birine sahip olmadığı için, bir şahıs tüccarının yapısı en iyi seçim olacaktır. Ayrıca, serbest ticaret yapıyorsanız, işi daha kolay kapatabilirsiniz.

Ayrıca daha sonra eklemeye karar verebilirsiniz, bu da sayısız fayda sağlayabilir. Örneğin, artan vergi verimliliği veya eve götürdüğünüzde bir artış size ödeme yapar.

İş Güvenliğinden Endişeleniyorsunuz

Serbest tüccar veya sınırlı işletme sahibi olmak, daha yüksek ücretler açısından son derece ödüllendirici olsa da, iş güvenliğinden emin olmanın mümkün olmadığı bir gerçektir. Müteahhitler ve serbest çalışanlar sürekli olarak yeni işler aramalı ve küçük ölçekli işletme sahipleri örneğin ortaklar ve tedarikçilerle uğraşmak zorundadır.

Bu, iş kendi patronunuz olduğunda hiçbir şeyin garantisi olmadığı anlamına gelir – Ancak, salgından önce tanık olduğumuz gibi, tam zamanlı istihdam risksiz değildir.

Birçoğu için bu, işi kurma sürecidir. Bu güvenliği azaltmak için çeşitli yöntemler vardır. Örneğin, serbest meslek sahibi iseniz, aynı anda birden fazla müşteriyle ilgilenmek ve bir müşterinizi kaybetseniz bile nakit akışınızı korumanıza yardımcı olmak mümkündür.

Motive olup kalamayacağınızı merak ediyorsunuz

Serbest çalışan veya müteahhit iseniz, her zaman disiplinli ve odaklanmış olmak çok önemlidir. Çünkü programınızdan ve görevlerinizin tamamlanmasından sorumlu olan tek kişi sizsiniz. Ancak, serbest mesleğe geçişin üstesinden gelmek zor olabilir, özellikle sorumlu olacak ve bir zaman çizelgesini dolduracak ve günlük belirli bir çalışma saatini ve daha fazlasını dolduracak bir süpervizör olmadığı için.

Serbest tüccar olarak kendi işinizin patronuysanız, çalışabileceğiniz saatler ve ne kadar zaman ayırabileceğiniz konusunda gerçekçi beklentiler belirlemeniz ve projenizin tüm işlerini bitirebilmeniz için işi organize etmeniz önemlidir. zamanında.

Kendinizi motive etmekte zorlanıyorsanız, belirlenmiş bir programınız olmalıdır. Yerleşik bir rutine alışmanıza yardımcı olmak için aynı sayıda mola ve saat ile. Serbest çalışanlar ve müteahhitler için motivasyon çok önemlidir, çünkü potansiyel tedarikçilerle iletişim kurarak, iş arkadaşlarınızla ağ kurarak, vb. adınızı duyuracak kişi siz olacaksınız.

Neden Kendi Patronunuz Olmalısınız?

Daha önce birçok kez duyduk, ama aynı şeyi tekrarlayacağız.

Kendi işinizi yürütmek size birçok fayda sağlayabilir. Bu nedenle, neden tahmin edebileceğinizi daha yakından değerlendirmiyorsunuz?

Belki bu ipuçları karar vermenize yardımcı olur, ancak ikna olmadıysanız, serbest tüccar olmakla ilgili tüm sorularınızda size yardımcı olmak için buradayız ve bu nedenle, Sherwin Currid ekip üyesiyle konuşmak için şimdi bizimle iletişime geçin.

Yeni Beceriler Öğrenebilirsiniz

Sadece serbest meslek sahibi olmalısınız. Sunacak bir dizi beceri ve uzmanlığa sahip olduğunuzdan emin olduğunuzda. İlk başladığınızda her şeyde mutlak uzman olmak zorunda değilsiniz. Bir işletmeyi yönetmek, beceri setiniz üzerinde çalışmaya devam etmenizi sağlar. Daha önce üzerinde hiç çalışmamış olabileceğiniz yeni beceriler geliştirin.

Kişisel ve mesleki gelişime değer veriyorsanız, bu sizin için en iyi seçenek olabilir!

9’dan 5’e kadar hevesli değilsin

Her gün belirli bir programa sahip olmanın yanlış bir tarafı yok. Tipik ofis 9’dan 5’e kadar, bu tür saatlerin herkes için olmadığını hatırlamak da önemlidir. Örneğin, sabahın erken saatlerinde gelişen biriyseniz. Veya sadece gün içinde birkaç mola vererek iyi çalışabilir, o zaman daha ‘geleneksel olmayan’ bir seçenek sizin için doğru olur.

Bu da verimliliğin artmasına neden olabilir!

İkisi de Ne?

Geçmişte, işinizi bırakıp bir işe başlayıp başlamama konusunda emin değilseniz, neden her ikisini de en azından belirsiz bir süre için düşünmüyorsunuz?

Serbest tüccar olarak kendi işinizi yürüttüğünüz için tam zamanlı bir işe sahip olmanın avantajları vardır ve buna değip değmeyeceğine karar vermek sizin sorumluluğunuzdadır.  Örnek olarak , özellikle de işvereniniz için çalışırken, yeni girişiminiz üzerinde çalışmak için yeterli zamanınız olmadığını fark edebilirsiniz. Bu, aileniz ve tanıdıklarınızla vakit geçirmek yerine hafta sonu ve akşamları çalıştığınız anlamına gelebilir.

Bazı insanlar düzenlemeden memnun olmayabilir, ancak geçici olabilir. Birçok serbest çalışan girişimci bu şekilde başlar, ancak daha sonra işini bırakmaya ve tamamen işlerine odaklanmaya karar verir.

Sonunda, tam zamanlı işinizden ayrıldığınızda işinize daha fazla zamanınız olacak.  Pazar ve rakipleriniz hakkında araştırma yapabilecek, yerinde etkili bir pazarlama stratejisi geliştirebilecek, potansiyel müşterilerle iletişim kurmaya başlayacak, ağ oluşturmaya başlayacak ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Bir işletmenin büyümesini görmek ve zaten çalışma güvenceniz varsa, zaman alabilir. Bir yan projede yarı zamanlı çalışmak, tek gelir kaynağınız olması gerektiği kadar zor olmayacaktır.

Kendi yaratıcı girişiminizi yaratmayı planlıyorsanız, ikinci bir iş yapın. İşinizi bırakmak zorunda kalmadan bu yolu takip etme yeteneğini bulmanıza yardımcı olabilir. Bu, özellikle girişiminizin yakın gelecekte başarılı olup olmayacağından emin değilseniz geçerlidir.

Küçük işletmeler için muhasebeciyiz ve ayrıca yeni başlayanlar ve bağımsız tüccarlarla ilgileniyoruz. Bir inanç sıçraması yapma kararının kolay olmadığının farkındayız. Her ikisini de aynı anda yapmaya karar verirseniz, yalnızca hazır olduğunuzda ikisinden biri arasında karar vermeniz gerekir.

Sherwin Curried Muhasebe Nereden Gelir ?

İstediğin kadar erken! Karar vermenize yardımcı olmaktan her konuda yardımcı olabiliriz. Bir limited şirket kurmanız ve tüm vergi beyannamelerinizi hazırlamanız için hangi iş yapısı sizin için doğru. Ayrıca, kârınızı en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış sürekli uzman tavsiyesi sunuyoruz.

Sherwin Currid Muhasebe ekibi ayrıca sektörünüz hakkında bilinmesi gereken her şeyi bilir. Birçok farklı sektörle çalışıyoruz. Ayrıca, serbest ticaret muhasebecileri ve limited şirket muhasebecileri olarak tüm acil sorularınızı yanıtlamak için hazırız. Dünya. Web sitemizin sohbet fonksiyonu aracılığıyla bizimle konuşun veya  daha fazla bilgi için 0800 135 7157 numaralı telefondan bizi arayın . canlı casino

Bir cevap yazın