Kısa Anlamlı Sözler, Kısa Anlamlı Laflar, Kısa Anlamlı Mesajlar

Neyi arıyorsan O’sun sen. Ya ümit sizsiniz, ya ümitsizsiniz. Gittiğin yola inandıysan attığın adımlardan korkma. Bir ömür bu susmalar için fazla kısa değil mi? Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir.

Olacak gibi değildi, olmadı da zaten.. Dürüst  bir insan daima çocuk kalır. Çok şükür ki gökyüzü henüz hiçbir cüzdana sığmıyor. Ağlamak ruhun kanama şeklidir. Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir. Hayatta umduğunla değil bulduğunla yetin. Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz. Sevmek, bir başkasının hayatını yaşamaktır. Sevmek için yürek, sürdürmek için emek gerek. Dünya nüfusu arttıkça, insan sayısı azalıyor. Dünyada en büyük acı bir hastanın çektiği acıdır. Parası olan pazardan, imanı olan mezardan korkmaz. Ağzında bal olan arının, kuyruğunda iğnesi vardır. Az insan çok huzur, bundan sonraki felsefem budur. Allah de ve sus! Başka hiç bir şey söylemeye değmez. Güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir.

Ağlamak ruhun kanama şeklidir. Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir. Hayatta umduğunla değil bulduğunla yetin. Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz. Sevmek, bir başkasının hayatını yaşamaktır. Sevmek için yürek, sürdürmek için emek gerek. Dünya nüfusu arttıkça, insan sayısı azalıyor. Dünyada en büyük acı bir hastanın çektiği acıdır. Parası olan pazardan, imanı olan mezardan korkmaz. Ağzında bal olan arının, kuyruğunda iğnesi vardır. Az insan çok huzur, bundan sonraki felsefem budur. Allah de ve sus! Başka hiç bir şey söylemeye değmez. Güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir.

Aşk ifade edebilmek kadar, ifadeyi unutmamaktır da! Ben ağlarken yanımda yoksan, ben gülerken gölge yapma. Körlerin ülkesinde, tek gözlü insan kral olur. Erasmus Herkes bir yaşam seçer ve seçtiği yaşamın bedelini öder. Gerçekle yaralanmak bir yalanla oyalanmaktan daha iyidir. Bir şey kazanmak istiyorsan her şeyini ortaya koymalısın. Sınanmadığınız bir  acı üzerine konuşmak her zaman kolaydır. Sevilen kadın bütün kadınların en güzeli değil midir? Balzac Güzeli güzel yapan edeptir, edep Kısa Anlamlı Sözler ise güzeli sevmeye sebeptir. Aşk bazen; asla sahip olamayacağın birini sevmektir. Boris Vian En kötü yalnızlık, kendinle barışık olmamaktır. Mark Twain Eşeğe haddinden fazla değer verirsen kendini yarış atı zanneder. Hayatı gözyaşlarınla ödüllendireceğine; gülücüklerinle cezalandır. Unutma, yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir. Şunu asla unutma; gülerken kaybettiklerini, ağlayarak kazanamazsın! Hayatınız kötü bir yola girmişse, unutmayın; direksiyondaki sizsiniz. Ne için gittiğini bilmiyorsan, nereye gittiğinin hiç bir önemi yoktur. Küçük şeylerde seni mutlu etmeli ama sen daha iyisi için çalışmalısın. Hayat bazen kopya verdiğiniz insanın sizden https://www.neguzelsozler.com yüksek alması kadar saçma. Bakmayın etrafımda çok insan dolandığına; sırılsıklam yalnızım aslında. Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kalbine ulaşmış demektir. Seven sever, sevmeyen yol alır gider. Benim dünyam her türlü döner canım. Sizi üzenlere hala selam veriyorsanız, bu vicdanınızın sadakasıdır. Mevlana Ben yalnızca sevdiklerimden korkarım. Çünkü beni sadece onlar incitebilirler. Birini seviyorsanız, onu Allah’tan isteyin. Kalpler Allah’ın elindedir. Mevlana Dost sanma her zaman yüzüne güleni, gül de güzel kokar fakat sonra batar dikeni. Ayrılık içinde insanın gözünü açıp kapayıncaya kadar geçen zaman, yıl gibi gelir. Bir kadın size soru soruyorsa doğruyu söyleyin çünkü muhtemelen cevabı biliyordur. Biliyorum imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime. Çünkü yüreğim seni çok sevdi. Çektiğin acı kadar olgunlaşırsın diyorlar. Olgunlaşa olgunlaşa çürüdük, bilmiyorlar. Tahir olmak da ayıp değil, Zühre olmak da. Hatta sevda yüzünden ölmek de ayıp değil. İnsan terbiyesi öfkeli iken belli olur, insan olan tartışırken bile saygısını korur.

Yarınlar hep güzel olacak denir. Oysa bugünler, dünün yarınları değil midir? Victor Hugo Haklı olduğun mücadeleden korkma! Bilesin ki atın iyisine doru yiğidin iyisine deli derler. Sabır, kara bir dikeni yutmaktır. Diken içini parçalayıp geçerken de hiç ses çıkarmamaktır. Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere. Albert Einstein İnsan yaşamı boyunca bir kişiyi sever. Önceki ve sonrakiler; birer arayış, kaçış ya da aldanıştır. Çarçabuk büyüyüp bir ateş yakmak isteyenler saman çöplerini tutuşturur ilk önce. William Shakepeare İnsanın düşünceleri geçmişte gömülü kalırsa, hale uygun ve gelecekte etkili yaşamasına imkân yoktur. Aynada gördüğüm yüzün, dudağı gam gözleri hüzün. Ben geceye hapsolmuşum, adı var kendi yok gündüzün. Su gibi akıp geçerdi hiç geçmeyecekmiş gibi duran zaman, beklemeye değecek olan gelecekse sonunda eğer. Neden yorgunsun sorusuna cevap aramaktan, ve bunu sormasınlar diye gülümsemekten yoruldum. Cemal Süreya İnsanın sevdiğini kaybetmesi, dişini kaybetmesi kadar ilginçtir. Acısını o an yaşar, yokluğunu ömür boyu.