Kosta Rika 1 Aralık 22:00 Almanya

E Grubu’nda işler oldukça karışık. Kosta Rika yaratıcılıktan oldukça uzak kadrosuyla defanstaki direnciyle Japonya’yı tek golle yenmeyi başardı. Almanya ise ilk 2 maçta hayal kırıklığı yarattı ve bugün tek başına kazanması yeterli değil. Japonya’nın da kaybını bekleyecekler. Bu maçta Almanya’nın işini şansa bırakmadan en az 3 gol atmasını bekliyorum.

Almanya, maçını kazanarak diğer maçtan gelecek sonucu beklemek durumunda. Kosta Rika, maçın son bölümüne kadar kalesini gole kapatmayı başarırsa son dilimde risk alarak skor bulmaya çalışacaktır. Almanlar, ilk yarıdan skoru ele almak isteyecektir. Galibiyete doğru gittiği dakikalarda biraz daha aktif dinlenerek, İspanya maçından olumlu haberleri bekleyecektir. Olumsuz haberlerin gelmesi üzerine ise maçta kopabilirler. İlk kırk beş dakikada en az iki gol bekliyorum.

Almanya kazanıp Japonya’nın İspanya karşısındaki kaybını beklemek zorunda. Kosta Rika’da kazandığı Japonya maçı sonrasında bu maçtan çıkaracağı puan ya da puanlarla bir üst turu görebilir. Grupta galibiyeti olmayan Almanya telafisi olmayan bir maça çıkacak. İstekli ve arzulu başlayıp devrede en az 2 gol bulacaklarını düşünüyorum. Tahminim ilk yarı 1,5 gol üstü.

İspanya’nın Japonya’yı yenmesi durumunda Almanya’ya Kosta Rika karşısında 1-0’lık galibiyet bile yetiyor. İspanya-Japonya maçının gollü berabere bitmesi durumunda Almanya’ya 2 farklı galibiyet ya da gollü tek farklı galibiyet yetecek. Japonya’nın İspanya’yı tek farkla mağlup etmesi halinde ise İspanya +6 averajda olacak ve bu durumda Almanya’ya 7 ya da 8 fark gerekecek. Almanya’da ilk yarıda iki gol bekliyorum.

Japonya mücadelesinde rakip savunmanın hatasını iyi değerlendiren Kosta Rika, kaleyi bulan tek şutunda topu ağlarla buluşturarak son maçlar öncesinde umudunu korudu. İspanya’nın Japonya’yı yenmesi halinde beraberlik yeterli olacak. Açılışı ağır yenilgiyle yaptıktan sonra Japonya’yı devirmiş olmaları takdire şayan olsa da oyun olarak yetersiz göründükleri kanaatindeyim. Nitekim bana göre aldıkları galibiyette de kendi becerilerinden çok Japonya’nın özellikle oyuncu değişikliklerindeki hataları etkiliydi. Almanya karşısında müthiş bir savunma disiplinine ihtiyaç duyacaklar. Geriye düştüğü İspanya maçında golü santrfor Füllkrug oyuna girdikten sonra bulan Almanya’nın bu sefer net santrfor ile başlayabileceğini düşünüyorum. Şu ana kadar aslında pozsiyon anlamında turnuvanın istatistiksel olarak en iyi takımlarından biri konumundaydılar ancak bitiricilik noktasında problem yaşadılar. Diğer maçtan çıkacak sonuca göre averajı geliştirmeleri gerekebilir. Kosta Rika’nın kilidini çözebileceklerini tahmin ediyorum. Bence farka gidebilirler. Tahminim en az üç farklı bir Almanya galibiyeti.

Almanya, İspanya beraberliğiyle grupta puanla tanıştı. Bu turnuvada özellikle bitiricilik konusunda sıkıntı çektiklerini söyleyebiliriz. Niclas Füllkrug oyuna girdiği gibi maçın gidişatını değiştiren isim oldu. Kosta Rika ise sürpriz bir şekilde Japonya’yı mağlup etti. Maçın başından sonuna kadar oyun disiplininden kopmadılar. Bu maçta da savunma konsantrasyonlarının yüksek olmasını bekliyorum. Buna rağmen mücadelenin kontrolü Almanya’da olacaktır. Gollü bir karşılaşma beklememekle beraber, taraf bahsinde Almanları ön plana çıkaracağım.

Kosta Rika, tecrübeli kadrosu ile Japonya karşısında sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılmasını bildi. Almaya ise İspanya karşısında zaman zaman çok baskın bir oyun ortaya koymasına rağmen sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Almanya gol yollarında bitirici vuruşu yapacak oyuncu eksikliğini fazlasıyla hissederken, Musiala’nın takımı ayakta tutan performansı iki maç sonunda büyük alkış topladı. Eğer Almanya Musiala’nın oyununun yanına doğru yardımcı oyuncu performansını ekleyebilirse bu karşılaşmadan istediği galibiyeti alabilir. Bu noktada Alman disiplinin bu karşılaşmada hata yapmayacağını düşünüyorum ve Panzerlerin her iki devreyi de önde tamamlamasını bekliyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir