Kripto / Pakistan’ın Kripto Geleceği

10 Şubat 2022

İSLAMABAD, 16 Temmuz (kripto) – 38 yaşındaki Ghulam Ahmed, haftada bir kez kripto parasından biraz kesinti yaşıyor. Ayrıca işletmelere birçok kişiyle bir WhatsApp grubuna giriş yapmaları için danışmanlık yapıyoruz. Bu, Pakistan’da dijital para biriminin nasıl çıkarılacağını ve değiştirileceğini bulmak için beni endişelendiriyor. 

Ek ödeme almayı uman ev işçilerinden kripto madenciliği ekipmanı satın almaya ihtiyaç duyan varlıklı finansal destekçilere. Ve birçoğu geleneksel menkul kıymet borsalarını zar zor anlıyor, ancak hepsi değiş tokuş yapmak konusunda endişeli. 

“Sorular için toplantıyı açtığımda, bir mesaj dalgası var. Ayrıca, onlara kriptografik parayla ilgili temel şeyleri göstererek saatlerce cevap veriyorum”. 2014 yılında iş yerinden ayrılan 38 yaşındaki Ahmed’in Bitcoin madenciliği yapmanın daha verimli olduğuna güvendiğini söyledi. 

Pakistan, dijital para birimi alışverişinde ve madenciliğinde bir patlama gördü. Web tabanlı medya aracılığıyla ilgili kayıtlara birçok açıdan ilgi katlanarak. Ve ayrıca çevrimiçi işlemlerde değiş tokuşlar. 

Bildir Reklamı 

Pakistan’da dijital para yasadışı olmasa da, dünya çapındaki vergi kaçakçılığı bekçisi Mali Eylem Görev Gücü (FATF), işi daha kolay yönlendirmek için kamu otoritesine başvurdu. Pakistan, FATF’nin korku finansmanını ve yasa dışı vergi kaçakçılığını kontrol etmeyi ihmal ettiği için taradığı silik milletler listesinde bulunuyor. 

Buna göre, ulusal hükümet, FATF’den izleyicileri, idari din adamlarını ve ülkenin en üst düzey bilgi ofislerini içeren kriptografik para yönergelerine odaklanmak için bir kurul kurdu. 

Panel bölümünde, Oxford Frontier Capital suç ortağı ve Karaçi’de bir hisse senedi finansörü olan KASB Securities’in yöneticisi Ali Farid Khwaja, “Kişilerin büyük bir kısmı bunun ne olduğunu bilmiyordu ve onu almak için herhangi bir arzu duymadı” dedi. 

“Ne olursa olsun, faydalı olan bu paneli birilerinin kurmasıdır. İşleri bitirmesi gereken kamu otoritesindeki önemli organlar onu destekliyor ve iyi olan şey, kimsenin özel geliştirme trafiğini durdurmasına gerek yok. ” 

Bildir Reklamı 

Ayrıca, ülkenin ulusal bankasının zirvesi Reza Baqir, Nisan ayında otoritenin başka bir gelişmiş kaynak, bir ulusal banka bilgisayarlı parası ve masanın altındaki borsaları bir idari sisteme getirme potansiyelini araştırdığını söyledi. 

CNN’e verdiği demeçte, “Önümüzdeki aylarda bununla ilgili bir açıklama yapma seçeneğine sahip olmak istiyoruz” dedi. Bakır bu konuda Reuters’e açıklama yapmaktan kaçındı. 

Gerçekten de, okullaşma alanı bile kazanıldı. 

Şubat ayında, ülkenin sürücü kolejlerinden biri olan Lahore Yönetim Bilimleri Üniversitesi, Bitcoin’i uygulamalarla ve keskin anlaşmalarla ilişkilendiren bir blok zinciri ağı olan Stacks’tan inovasyona odaklanmak için 4,1 milyon dolar değerinde bir ödül aldı. 

Promosyonu bildir 

Yaptırım VE YATIRIM 

Bu hamleler, kriptografik para savunucuları için yeterince erken gelemez. 

Kuruluşlar, zaman zaman, dijital para birimi değişimi ile uğraşanlara şüpheyle yaklaşmış, yasadışı vergiden kaçınma ile potansiyel ilişkiler üzerinde durmuştur. 

Ahmed, Federal Soruşturma Dairesi (FIA) tarafından yakalandığını ve iki kez vergi kaçakçılığı ve elektronik yanlış beyanla suçlandığını söyledi. Ancak, enerjiler mahkemede tutulmadı. 

Bir olayda FIA’nın, Pakistan’ın kuzeyindeki Hayber-Pakhtunkhwa bölgesinde Şangla’da kurduğu ve hidroelektrik etkisinden yararlanan bir dijital para madenciliği çiftliğini elinde tuttuğunu söyledi. FIA, Reuters’in girdi talebine tepki vermedi. 

Youtube’da 1.000.000’den fazla destekçisi olan önceki bir TV programı olan Waqar Zaka, işi meşrulaştırmak için uzun süredir yetkililere kampanya yürütüyor. Ancak, kamu yönetimi kaynak ayırsın. Ahmed gibi Zaka da hidroelektrik etkiyle çalışan bir kriptografik para madenciliği çiftliği kurmuştu. 

Son zamanlarda, Hayber-Pakhtunkhwa’nın sıradan hükümeti, Zaka ve Ahmed’i bu tür çabalardan nasıl yararlanabileceğine odaklanan bir danışma grubuna dahil etti. Mart ayında toplantı, Zaka’nın ofisini bir format olarak kullanan yeni madencilik çiftlikleri kurmayı araştırdığını açıkladı. 

Haziran ayında yönetim kurulu ortak hükümetten ayrıldı. Bürokratik uzmanların kriptografik para biçimleriyle ilgili yeni yaklaşımlarla ilgilenmesi gerektiğini söylemek. 

Zorluklara rağmen, Pakistan’ın kripto patlaması durma belirtisi göstermiyor. 

Pakistan merkezli web tabanlı medya grupları nasıl değiş tokuş yapılacağını açıklıyor ve kriptografik param çoğalıyor, bazıları Facebook’ta pek çok destekçiyle birlikte. YouTube’da, Urduca’daki kriptografik para kayıtları hatırı sayılır sayıda görüldü. kripto 

Localbitcoins.com olarak genellikle harici Pakistan merkezli çevrimiçi kriptografik para alım satımları, bazılarının birçok borsada kayıtlı olduğu birçok Pakistanlı tüccara sahiptir. 

Para birimini izleyen ve dijital olarak değiştiren Binance ve Binomo gibi uygulamalar daha fazla indiriliyor. Ülkenin en büyük bankalarının uygulamalarının bir kısmı. Web inceleme organizasyonuna göre SimilarWeb. 

“Kriptoyu durduramazsınız, bu yüzden Pakistan işleri o kadar erken kontrol eder. Ahmed, dünyanın geri kalanına katılırsa daha iyi olur” dedi. 


Bir cevap yazın