Microsoft Dynamics 365 Business Central VS QuickBooks: Avantajlar

21 Ocak 2022

Dynamics 365 Business Central, sürekli bir kurumsal yönetim çözümüdür. Şirket prosedürlerini kolaylaştırmak için ticari finansalları, satışları, hizmetleri ve operasyonları birleştirmenize izin verir. Ayrıca müşteri ilişkilerini geliştirmeye ve daha karlı kararlar vermeye yardımcı olur. Business Central’ın ayarlanması ve kullanılması kolaydır, iş ortaklıklarında size yardımcı olur ve akıllı kararlar almanıza olanak tanır. Zengin bir operasyonel kapasiteye sahiptir ve bunu genel bulutta ve kişisel bulutta dağıtabiliriz. Bu özel eğitim kursu hakkında eksiksiz bilgi edineceğiniz birçok Microsoft Dynamics 365 İş Merkezi Çevrimiçi Eğitimi .

MS Dynamic 365 Business Central ve QuickBooks’un avantaj ve dezavantajlarına bir göz atın ve en iyisini seçin.

Business Central’ın Avantajları:

Sektöre göre özelleştirilebilir-:  Bu  günlerde uygulamaların kullanımı kolay, işlenmesi hızlı ve akıllı telefonlarınızda parmaklarınızın ucunda işlevseldir. Business Central, iş gereksinimlerinize uygun uygulamaları bir araya getirmenizi sağlar. Müşterilerinizin kullanması için daha iyi bir alan oluşturmak için bu uygulamaları ücretsiz olarak özelleştirebiliriz.

Eksiksiz Finansal Yönetim-:  Bu, işletmenizin tüm şeffaflığını sağlamak için envanter, satın alma, satış ve muhasebe ile ilgili ayrıntıları birleştirmenize yardımcı olur. Ayrıca, önceden yüklenmiş Power BI panolarının yardımıyla finansal durumunuzu gerçek zamanlı olarak takip eder.

Web Tabanlı Raporlama-:  Business Central, enerji faturası raporlaması, standart raporlama, satış raporlaması, nakit makbuzların analizi, günlük siparişler ve satıcı rutini dahil olmak üzere gelişmiş web tabanlı raporlama sunar. Bu tür eksiksiz rapor, kesin iş kararları almanıza yardımcı olacaktır.

Uyumluluk-:  Bu günlerde işletmeler dünya çapında genişlemektedir ve tüm ülkelerin yasaları farklıdır, bu nedenle yazılımlarını buna göre değiştirebilirler. İşletmenizi çok dilli ve çok para birimli yapmanıza yardımcı olur.

Business Central’ın Dezavantajları:

Çok Karmaşık-: MS 365 yalnızca muhasebe yazılımı değil, aynı zamanda eksiksiz bir ERP’dir. Bu ERP sistemi, küçük sanayi işletmeleri için çok karmaşık hale getirir. Basit bir deyişle, küçük işletmelere ekstra özellikler sağlar.

Pahalı Bordro sınıflandırması-: Bordro yönetimi, işletmenin büyüklüğü, çeşitliliği ve karakterinden bağımsız olarak bir şirkette finans yönetiminin temel bir parçasıdır. Sisteminde bordro dağıtmak büyük bir yatırıma mal olacak.

Şirket içi eksiklikler-: Microsoft Dynamics 365 Business Central’ın varsayımsal fırsatlarına göre , sunucularınız için depolama alanı, elektrik ve gelecek güncellemeler için ödeme yapmanızı önerir. BT ekipleriyle rutin kontroller gerektirir. Uzun bir süre için bakım maliyeti maliyetlidir.

QuickBooks’un Avantajları:

Dağıtım için Çeşitli Seçenekler-:  QuickBooks bir bulutta  tanıtılabilir  . Tek kiracılı bir yapıda işleyebileceğiniz için dağıtımın esnekliği burada belirlenmez. Bu, uygulamayı kişisel buluttan genel buluta dönüştürme alternatifiniz olduğunu belirtir.

Çoklu Sürüm-:  QuickBooks, QuickBooks Online Plus, Enterprise Solutions Gold ve daha pek çok sürümde mevcuttur. Bütçenize ve gereksinimlerinize göre çeşitli versiyonları seçebilirsiniz.

Kullanımı kolay-:  QuickBooks, sistemi kurmanız ve kurmanız için talimat veren sanal bir pozlama programı sunar. Yazılımın işlevleri o kadar kolaydır ki, komutunuzu eyleme dönüştürmek için bir tıklamadan daha fazlasını almaz.

QuickBooks’un Dezavantajları:

Zayıf Güvenlik-: QuickBooks, diğer kullanıcıların kişisel ve diplomatik verilere erişmesini kolaylaştıran zayıf kullanıcı izinleri içerir. Şirkete ciddi zararlar verebilecek bir veri ihlali sırasında önemli verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Düzensiz denetim denemeleri-: Denetim izleri, kurumsal gözlem ve kural ve koşulların sürdürülmesi için önemlidir. QuickBooks, ana kayıtlar, oturum kapatmalar ve oturum açmalar arasındaki farkların hesabını tutamaz.

Ölçeklenebilirlik-: Ölçeklenebilirlik QuickBooks için önemli bir anlaşmazlıktır. İşlem her ay artacağı zaman QuickBooks işlemini yavaşlatmaya başlar. Bu, sistem yanıt verme sorunları ve donanım yükseltme sorunları ile ilgilenecektir.

Çözüm:

Sonuç olarak, Microsoft Dynamic 365 iş merkezi ve QuickBooks’un her ikisi de belirli senaryolarda farklıdır. Küçük işletmeler ve yeni başlayanlar için QuickBooks, günü kurtarmanıza yardımcı olur. Eyaletler arası ve uluslararası ticaret yapan büyük şirketler ise MS Dynamics 365’e bakacaktır. Dolayısıyla, kariyerinizi bu alanda sürdürmek istiyorsanız , Delhi’de Microsoft Dynamics 365 Business Central Eğitimi bu kurs hakkında daha fazla bilgi edinmenize  yardımcı olacaktır .  .


Bir cevap yazın