Samsung Galaxy Note 20 testi: iyi bir akıllı telefon

22 Ocak 2022

Samsung, Galaxy Note serisinde başka bir aygıt olan Samsung Galaxy Note 20’yi gönderdi. Tıpkı ünlü S-Pen işaretçisi gibi kağıt üzerinde güçlü bir özel sayfa sunması durumunda, kullanım hakkında ne söylenebilir? İşte tam testimiz.

Bu noktada Galaxy S20’lerinde olduğu gibi Samsung, Galaxy Note 20 alanını şu an denediğimiz Ultra modeli ve daha örnek bir model ile çürütmeye karar verdi. Daha sonra Samsung Galaxy Note 20 Ultra ile ilgili anketimiz, küçük kardeşine geçmek için ideal bir fırsat. İşte Samsung Galaxy Note 20’nin bitmiş denemesi.

PLASTİK ARKASINA KARŞI DÜZ BİR TASARIM

En başından beri, Samsung Galaxy Note 20, büyük kardeşi Galaxy Note 20 Ultra’nın düz çizgisini takip ediyor. Samsung’un iki model arasındaki ebeveynlik arayüzü ile ilgilendiğini söylemek gerekiyor. Ne olursa olsun, bu sadece hızlı bir bakışla yapılmış bir değerlendirmedir. Galaxy Note 20’yi daha ayrıntılı olarak incelediğimiz için, “ultra” çok kaliteli modelle büyük kontrastlar görüyoruz.

İki cep telefonu için, cep telefonunun tüm ön yüzeyine sahip bir ekran göreceğiz. Ekran, vitrinin en yüksek noktasına odaklanan üst kısımdaki küçük bir hava cebi tarafından kaldırılır. Aynı şekilde, cep telefonunun dört köşesinde gerçekten kontrol edilen noktaları takip edeceğiz. Bunun, Samsung’un Galaxy S ile zıtlık oluşturan Galaxy Note serisindeki markalardan biri olduğu söylenmelidir. Diğer marka da aynı şekilde orada, alt kenarın sol parçasına yerleştirilmiş: S-Pen işaretçisi. Gerçekten de arkada bile Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra arasında sayısız benzerlikler var, çünkü test etme seçeneğine sahip olduğum bronz gölgede, mat bir darbe ve parlak bir fotoğraf modülü ile karşılaştırılabilir bir yüzey izliyoruz. porno

Ne olursa olsun, ayrımlar burada bitiyor. Şu anda ön tarafta bulunan Galaxy Note 20, Ultra uyarlamasının kıvrımlı kenarlarından yararlanmıyor. Bazıları ilgilenebileceği kadarıyla, bu daha mütevazı model için bir avantaj olacaktır, çünkü elin ortasından ekrana sahte dokunuşlar daha az hassas olacaktır. Aslında, her halükarda, özellikle kayıtlarda, su baskınını artırdıkları için genellikle bükülmüş ekranlara meyledeceğim.

GÜZEL BİR EKRAN, AMA 60 HZ İLE SINIRLI

Samsung Galaxy Note 20, Ultra yorumundan biraz daha mütevazı bir ekrana sahip. Galaxy Note 20 Ultra 6.9 inçlik bir ekranla karşılaştığında, köşeden köşeye 6.7 inçlik bir ekran gösteriyor. Her halükarda, iki model arasındaki ana karşıtlık bu değil.

Elbette, gösterim tanımına göre, Note 20 Ultra’nın 3200 x 1440’lık bir resim gösterebileceğini varsayarsak, Galaxy Note 20, 2400 x 1080 pikselde basit Full HD + ile sınırlandırılmıştır. Böylece 20:9 orantısına ve her inç (ppi) için 396 piksel kalınlığa sahip bir cep telefonu için kalifiye olduk. Bu, Galaxy Note 20’nin her inç için tam olarak 508 piksel değil, ancak kullanılıyor olsa da, vakaların şaşırtıcı büyük kısmında ayrım hissedilmeyecek. Yaklaşık 400 dpi, örneğin ekranın istisnai olarak göze yakın yerleştirilmesi gereken bilgisayar tarafından oluşturulan gerçeklik gibi belirli durumların dışında iki pikseli tanımak özellikle zordur.

Aynı şekilde, Galaxy Note 20 Ultra’da bükülmüş ve Galaxy Note 20’de aynı seviyede olduğu için ekranda bir farklılığa dikkat edeceğiz. Her durumda, Galaxy Note 20’nin sunum canlanma hızının büyük bir kısmı için. büyük kardeşi ile tezat karşılığında kaybeder. Cep telefonu şüphesiz 60 Hz’lik bir hız ile sınırlıdır. Galaxy Note 20 Ultra’da sunulan çok yönlü 120 Hz’den buna göre çıkın. Tüm Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra erişiminin şu anda 120 Hz’lik canlandırıcı bir hızdan faydalanabilmesi daha da korkunç. Bu nedenle, 60 Hz’de, ancak aslında bir OLED kartı kullanma değeri olan olağanüstü örnek bir ekrandan memnun olmalıyız.

Cep telefonu kilidini açma mağazası, Yakınımdaki telefon kilidini açma hizmetiyle Samsung Note 10+ cihazınızın kilidini açın . Bu konuda daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin.

ÇOK TEMİZ BİR UI 2.5 ARAYÜZÜ

Ürün için Galaxy Note 20’de benzer kapasiteler ve Galaxy Note 20 Ultra ile benzer bir etkileşim noktası bulacağız. Cep telefonu daha sonra Android 10 açısından Samsung’un One UI 2.5 bağlantı noktası ile donatıldı. Oluşturma saatinde – 10 Eylül 2020 – yakın zamanda Eylül güvenlik düzeltmesi 2020’ye yenilendi. yamaların erişilebilirliğini engellemez.

Bağlantı noktasına gelince, One UI 2.5 özellikle Samsung ürününün geçmişteki uyarlamaları gibidir. Buna göre, loş bir nesne, iki hareketli rota seçeneği, rota tuşlarının etrafında dönme kapasitesi, ana ekranda parmağınızı herhangi bir yerden açıp uyarıları açmak ve kabinli ve kabinsiz kullanım kapasitelerini takip edeceğiz. Ayrıca, One UI’nin cep telefonunun tek elle kullanılması için tasarlandığını unutmayın. Bu sayede, ağırlıklı olarak ekranın alt kısmında gerçekleşen ve bölgeleri en üstte gösteren iletişimler için kalifiye oluyoruz.

MUHTEŞEM KALİTELİ STEREO HOPARLÖRLER

Daha önce gördüğümüz gibi, Samsung Galaxy Note 20 ne yazık ki bir kulaklık jakı ile donatılmamış. Buna göre sandıkta verilen AKG kademeli USB-C kulaklıklarla yönetmeniz gerekecek. Her durumda, kendi kablolu kulaklığınızı bağlamak için bir kulaklık jakı – USB-C konektörü kullanabilirsiniz. Her durumda, konektör telefonla birlikte verilmemektedir ve bu ekstra masraf sizin zararınıza olacaktır.

Bluetooth’u ayarlamak için Samsung Galaxy Note 20, Bluetooth 5.0 ve kodekler SBC, AAC, aptX, LDAC ve Samsung’un Ölçeklenebilir Codec yeri ile kullanılabilir. Bu şekilde, genel nüfus için kulaklıklarda ve kulaklıklarda erişilebilir temel ses kodeklerini buluyoruz.

BÜYÜK MÜKEMMEL BİR EXYNOS 990 ÇİPİ

Galaxy Note 20 için – Note 20 Ultra ile ilgili olarak – başka bir Exynos 992 yongası beklerken, öyle değil. Samsung, daha önce Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra’da kullanılan Exynos 990 SoC ile temelde Avrupa’da ilerlemeyi seçti. Çip burada 8 GB LPDDR5 RAM ve microSD kartla genişletilemeyen 256 GB kapasite ile destekleniyor.

Kullanıldığımızda, tamamen sıvı bir cep telefonumuz olduğu açık. Exynos 990, şu anda Android’deki en etkileyici çiplerden biri. Buna geri döneceğiz, ancak Exynos 990’ın endişe yaratabileceği konu özellikle bağımsızlık konusunda. Cep telefonu, ister web’i inceliyor olsun, günlük işlerin tamamına etkili bir şekilde uyum sağlar. Açılış uygulamaları, 2D oyunlar ve şaşırtıcı bir şekilde en çok talep edilen 3D oyunlar.

DÜŞÜK IŞIKTA BİLE Mükemmel FOTOĞRAF PERFORMANSI

Şimdi Samsung’da oldukça uzun bir süredir durum olduğu gibi. Galaxy Note 20, arkada üç kamera ile donatılmıştır. Bu şekilde, baştan sona bulacağız:

  • 12 megapiksel süper geniş noktalı kamera, 13 mm aynı (f/2.2)
  • 12 megapiksel geniş noktalı ilke kamera, 26 mm aynı (f/1.8)
  • 64 Megapiksel x3 zoom kamera, 28 mm aynı (f/2.0)

Etkili bir şekilde görebildiğimiz gibi, bu nedenle süper geniş nokta odak noktası ile ilgili bir kamera için nitelikliyiz. Geniş nokta odak noktasıyla ilgili bir gadget ve geniş nokta odak noktasıyla ilgili bir gadget. Gerçekten de, o sırada Samsung Galaxy S20 ve S20 Plus’ta olduğu gibi. Samsung, Galaxy Note 20’de yakınlaştırma odak noktası kullanmamaya karar verdi.

Burada en yüksek kalitede 64 megapiksel sensöre ve geniş nokta odak noktasına sahibiz. 64 megapiksel resmin doldurulmasıyla, cep telefonu aslında yarım buçuk zoom yapmak isteyecektir. Samsung’a göre bu, daha ileri gitmeyi umarken resmin değerini düşürmeden önce x3’e kadar kayıpsız yakınlaştırmaya izin veriyor. Bununla birlikte, cep telefonunun henüz x30’a kadar gelişmiş bir yakınlaştırmaya izin verdiğini unutmayın. Galaxy S20’ye benzer şekilde, herhangi bir şekilde kullanılamayacak kadar bozuk bir resim ile oldukça bir mekanizma çalışmasıdır.

Ayrıca Okuyun: Florida Gezisi Neden Bu Kadar Popüler?

Bağımsızlık YOĞUN KULLANIMDA ÇOK FAZLA SIKI

Bağımsızlık için Samsung Galaxy Note 20, 4300 mAh pil ile donatılmıştır. Cep telefonunun bağımsızlığı zaten sizin kullanımınıza bağlı olacaktır. Durumum için, cep telefonu ile ilk kullanım görüşmemde. 4:27 ekran kullanımıyla yalnız bir günde pil %10’a düştü. YouTube’da bir saatten fazla, Twitter’da 40 dakika dahil. Chrome’da 35 dakika ve Instagram’da 18 dakika.

Bununla birlikte, önemli ölçüde daha ılımlı kullanımla, önemli ölçüde daha uzun süre dayanma seçeneğim vardı. Cep telefonunun %100’den %10’a bağımsız hale gelmesi için üç gün gerekliydi. Bu dönemde söylenmelidir. Toplam 3.51 saat ekran açıkken telefonu az önce düzgün bir şekilde kullandım. Genel olarak, iki terim arasındaki ayrım bu arada açıklığa kavuşturulmuştur. Samsung Galaxy Note 20’nin herhangi bir miktarda iş koymakta zorlanması… kullanılıyor. Yedeklemede, Samsung cep telefonu çok fazla çaba sarf etmemeye nasıl çalışılacağını çözüyor. Her şey düşünüldüğünde, bağımsızlığı olağanüstü bir gün geçirmek için savaştığı kadar büyük olarak nitelendirilemezdi. Çoğu zaman, günün sonuna doğru pilin %5 veya %10’a düşmesi olur. Veya akşamın erken saatlerinde daha önemli bir kullanımla yeniden enerjilendirme ihtiyacı bile var.

SAMSUNG GALAXY NOT 20 AĞ VE İLETİŞİM

Samsung Galaxy Note 20’ye 4G modeli ve 5G modeli olmak üzere iki şekilde erişilebilir. 4G için, Samsung’un telefonu, yöneticiler tarafından kullanılan grupların her biri ile uyumludur. Temel olarak Free Mobile tarafından kullanılan 700 MHz B28 bandı dahil.

5 G’ye gelince, G yorumundaki Galaxy Note 20. N1, N3, N7, N28 ve N78 gruplarıyla kullanılabilir. Sonuç olarak cep telefonu, kullanılması gereken 5G n20 800 MHz bandını desteklemiyor. Kuruluşun iş göndermesi sırasında yıl bitmeden. Aynı şekilde 6 GHz üzerindeki milimetrik dalgalarla da geçerli değildir. Zaten yıl sonundan itibaren kullanılacak olan 3.5 GHz’lik n78 bandı için hazırlanmıştır.

Ayrıca, Samsung telefonun genişletilecek bir alanı olmadığını varsayarsak, unutmayın. microSD’nin kapasitesi, cep telefonunda iki nano-SIM kart kullanmak çok makul.

Wi-Fi için Samsung, belirli Wi-Fi 6 (Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/hatchet) olarak erişilebilen en yeni yorumu destekler. Bluetooth için, bu sefer yorumlama 5 onaylanmıştır. NFC, GPS, Galileo, Glonass, BeiDou uyduları ile coğrafi konum belirleme gibi oyun için açıkça önemlidir.


Bir cevap yazın