Sony, Halo ve Destiny’nin yaratıcısı Bungie’yi satın aldı

Sony, Halo ve Destiny lisanslarının arkasındaki stüdyo Bungie’yi satın aldığını duyurdu.

Harika bir zamanda yaşıyoruz. Microsoft, Activision’ı satın alıyor. Bu nedenle PlayStation’ın eski maskotu Crash Bandicoot’u ele geçirecek. Ve Sony, Xbox için Halo’yu yaratan stüdyo Bungie’yi sunuyor.

Duyuru birkaç dakika önce yapıldı : Sony, Bungie’yi 3.6 milyar dolara satın aldı. Bu piyasaya bir tepki değil. Bunun Activision-Blizzard’ın Microsoft tarafından devralınmasıyla hiçbir ilgisi yok. Jim Ryan, müzakerelerin 2021 yazında başladığını açıklıyor.

PlayStation’ın patronu, başka devralmaların da beklenebileceğini belirtiyor. Şaşmamalı. Yalnızca 2021’de Sony, 5 stüdyoyu bünyesine kattı .

Bungie, Sony’ye katıldı ancak bağımsız kaldı

Bungie, doğal olarak Halo serisiyle tanınır. 2000 yılında Microsoft stüdyoyu bile satın aldı. Daha sonra 2007’de iyi şartlarda kalırken boşandılar; Halo Reach, 2010 yılında piyasaya sürüldü.

Bungie daha sonra Destiny’nin geliştirilmesi için Activision ile on yıllık bir yayıncılık anlaşması imzaladı. Ve sonra, ikisi beklenenden daha erken ayrıldı.

Sony, Bungie’nin tam bağımsızlığını koruyacağını söylüyor. Otonom olacak, kendi kendine yayınlayabilecek ve dilerse çok platformlu oyunlar yayınlayabilecek.

Japonların amacı aslında çevrimiçi oyunlara girmek. O zamana kadar Sony, anlatı maceralarıyla tanınıyordu. Horizon, God Of War veya The Last Of Us mükemmel oyunlardır. Ancak bunlar solo başlıklar.

Moda hizmet oyunları içindir ve Sony bu alanda avlanıyor. Üretici, Bungie’yi sunarak bu alanda bir uzman edinir. Kader 2 sürekli güncellenir; hatta son yıllarda Oynaması Ücretsiz oldu.

Bungie tarafında büyümek için bir fırsat olacak. Geliştirici, video oyununun ötesini görür. Sinemayı ve küçük ekranı hedefliyor. Bunun için de PlayStation Productions’a güvenebilir .

2020’de Sony, zaten bir çevrimiçi oyun devini karşılamaya çalışmıştı. Warframe’in yaratıcıları Digital Extremes’di. Ancak dava tersine döndü, Tencent bahsi son anda kazandı.

Bu nedenle, son zamanlarda Sony ortaklıkları çoğaltıyor. Haven ve Devotion’ın her biri, PS5 için birer çevrimiçi oyun oluşturur. Firesprite ve London Studio dahili olarak da çok oyunculu deneyimler üzerinde çalışıyor.

About Mr.root

Check Also

Call of Duty Warzone 2, 2023’te PC, Xbox Series ve PS5’te Çıkacak

Call Of Duty oyunlarının geleceği hakkında konuşan Bloomberg, Warzone 2’nin varlığını ortaya çıkardı. Şu anki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu