Test : Uncharted Legacy Of Thieves – L’aventure à 120FPS sur PS5

Uncharted, PS5’te yerini alıyor. Bu yeni bir macera değil, lezzetli bir yeniden düzenleme… yeni bir şey beklerken.

Naughty Dog, PS4’te olduğu gibi bu yeni nesli yeniden düzenleme ile başlatıyor. Eskiden The Last Of Us’du . Bu yeniden sürüm, 60FPS’de 1080p’de geliştirilmiş aynı macerayı sunuyordu. Oyun zaten PS3’te olsun ya da olmasın, çoğunlukla tam fiyattan satıldı.

Uncharted: Legacy of Thieves ile Naughty Dog daha cömert. Yükseltme bu nedenle 10 €’ya mal olur; ancak yeni alıcılar için 50 € olacaktır. Ancak bir değil iki oyunu keşfetmek için 50 €; iki Uncharted, iki büyük PS4 oyunu .

Bir Hırsızın Sonu ve Kayıp Miras, birbirine çok benzeyen iki farklı oyun

Uncharted 4, Drake kardeşlerin kardeşçe bir hikayesine dayanmaktadır: Nathan ve Sam.İkisi uzun zamandır ayrıdır; Sam ölüme bile terk edildi. Ama yeniden ortaya çıktığında, ona ne olduğu hakkında konuşmak değil: kardeşinden yardım istiyor.

Nate o sırada kırklı yaşlarındadır ve Elena ile birlikte yaşamaktadır. O artık bir hazine avcısı değil; şimdi emekli oldu. Ama kardeşi için, karısına söylemeden hizmete dönmeyi kabul eder. Ardından dünya çapında kolay olmaktan uzak bir macera başlar.

Uncharted 4 önceki bölümlerden farklı . Daha uzun, daha yavaş ve The Last Of Us’ı çok anımsatıyor . Bazen biraz ritim eksikliği oluyor ama bu onun inanılmaz sekanslar sunmasına engel değil.

Bu derleme aslında destanın en uzun ve en kısa yapıtını bir araya getiriyor. Kayıp Miras böylece yedi saatte tamamlanır. Uncharted 4’ün yarısı kadar.

Bu bölümde Nadine Ross’un eşlik ettiği Chloé Frazer yer alıyor. Burada da macera iki kişiliktir. Oldukça konuşkan, genel ritim yavaş ama her şey daha yoğun. Uncharted: Kayıp Miras bir başarıdır . Kesinlikle 2’den ilham alan patlayıcı diziler, çok iyi bulmacalar veya dokunaklı pasajlar sunar. Biri neredeyse dizinin en iyisi olduğunu söylemek için cazip gelebilir… ne yazık ki Nathan Drake olmadan.

Uncharted, PS5’te teknolojiyi konuşturuyor

Uncharted’ı aksiyon sahneleriyle özetlemek haksızlık olur. Bu anlatımı, bu sahnelemeyi, bu doğruluğu oyunculukta da çağrıştırmalıyız. Tüm bunlar, ara sahneleri asla atlamak istemeyeceğiniz anlamına gelir. Onlar sadece deneyimin bir parçasıdır.

PS4’te, Uncharted 4 ve TLL mükemmel görüntü oluşturma sunuyordu. PS5’te bu değişmez. Bu oyunların ikisi de harika. Neredeyse uygunsuz. Sadece yüzlerdeki yakın çekimlere bakın… Yeni nesil olsun ya da olmasın, Uncharted bugün hala etkiliyor.

Daha keskin gölgeler, iyileştirilmiş görüntü mesafesi… Bu yenilemeler, gerçek grafik iyileştirmeleri sunar, ancak belirgin değildir. Oyunlar, 4K sayesinde hala daha fazla netlik sunuyor… bu, mutlaka önermediğimiz bir şey.

Yerel 4K’da oynamak için 30FPS’ye bağlı kalmalısınız. Ancak 60 veya 120FPS’yi tattığınızda geri dönmek zordur. Tanımda kaybettiklerinizi akışkanlıkta kazanırsınız. Ve bu paha biçilemez. O zaman her şey daha akıcı, daha duyarlı. Her şey daha doğal görünüyor. Ve hareket halindeyken her şeyi unutuyoruz.

Teknik olarak 4K/30FPS, 1440p/60FPS veya 1080p/120FPS arasında seçim yapıyoruz. Son iki moddan biri şiddetle tavsiye edilemez. Böylece herkes saniyede 60 ila 120 görüntü arasında seçim yapmakta özgürdür. Digital Foundry ayrıca harika görüntü karşılaştırmalarına sahiptir.

Geri kalanı için, PS5 sürümü büyük ölçüde azaltılmış bir ilk yükleme süresi sunar. Dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler de iyi şeyler sunar. Ancak, bu tesadüfi kalır. Bu Legacy Of Thieves’in 1 numaralı ilgi alanı akıcılığıdır. Bu nedenle, geçmişte bu oyunları zaten oynamış olanlar için bu derleme vazgeçilmezdir. Öte yandan hiç oynamamış olanlar için 60 veya 120FPS’de size sunulan mükemmellik; yüce oldukları kadar keyifli iki eşsiz macera.

Not: Uncharted Legacy Of Thieves Koleksiyonu, Uncharted 4 ve The Lost Legacy’nin solo modlarını sunar.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Naughty Dog tarafından geliştirildi ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlandı. Oyun 28 Ocak’tan beri yalnızca PS5’te mevcut. Bir PC versiyonu da geliştirme aşamasındadır. PEGI 16.

About Mr.root

Check Also

Test: Rainbow Six Extraction – R6 Siege’in şaşırtıcı bir uyarlaması

Rainbow Six Extraction’a karşı her zaman biraz temkinli davrandık. İlk başta bu talihsiz adı vardı (Karantina); bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu