Tottenham 1 Ocak 17:00 Aston Villa

Tottenham, istikrarsız görüntüsüne Dünya Kupası dönüşünde de devam etti. Brentford deplasmanında kazanamadılar ama 2-0’dan dönüp puan almak da önemli bir sonuç oldu. Unai Emery’nin öğrencileri ise aradan Liverpool yenilgisiyle döndü. Aston Villa’nın, İspanyol teknik adam yönetiminde hedef yükselteceğini düşünüyorum. Kolay gol yiyen Tottenham karşısında skor üretmeleri muhtemel gözüküyor. İki takımın da skor bulacağı ve 2.5 üst barajının aşılacağı bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum.

Tottenham’ın son oynadığı Brentford mücadelesinde maç başlangıç performansı kötüydü. Özellikle hücumda beklentilerin altında kaldılar. Buna rağmen, 2 farklı skordan geri dönmeyi başardılar. Harry Kane başta olmak üzere, maçın son yarım saatinde oyuna ağırlığını koyan isimler vardı. Aston Villa ise Liverpool karşısında varlık gösteremedi. 2.yarıda oyunu dengelemeye çalışsalar da, puan için yeterli olmadı. Pozisyon ürettikleri dakikalara da şahit olduk. Bu karşılaşmada gollere yöneleceğim.

Tottenham, hafta sonunda Brentford karşısında 60 dakikalık dilimde hücumda istediklerini yapamadı. Değişiklikler sonrasında rakip yarı alanda daha etkili olan, sağ kanadını daha efektif kullanan Tottenham, ceza sahası içerisinde Harry Kane’i daha çok topla buluşturmaya ve daha çok şut çekmeye başladı. Son yarım saatte bulunan iki golle bir puanı kurtaran Tottenham, Premier Lig’de geri düştükten sonra en fazla maç çeviren ve puan alan takım konumunda. Aston Villa ise Liverpool karşısında Watkins’i ve Bailey’i birçok gol pozisyonuna sokmasına rağmen savunmadaki Ezri Konsa ve Mings ikilisinin formsuzluğundan ötürü çok sayıda pozisyon verdi ve sahadan 1-3’lük mağlubiyetle ayrıldı. Tottenham hücumda çok durağan kalabiliyor fakat Son-Kane-Kulusevski üçlüsü bir şekilde kilidi açmayı ve skor bulmayı başarıyor. Aston Villa ise menajer değişikliğine gitmesine rağmen iki stoperinin formsuzluğuna bir çözüm bulabilmiş değil ve Aston Villa’nın son beş lig maçı 2.5 gol üstü skorlarla tamamlandı. Tottenham’ın iç sahada kazandığı karşılaşmalarda 1.5 gol üstü barajını aşmasından da yola çıkarak bu karşılaşma için ev sahibi 1.5 gol üstü tercihini sizlere öneriyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir