Türkiye 16 Kasım 20:00 İskoçya

Avrupa Şampiyonası elemelerine hazırlanan Türkiye hazırlık maçında İskoçya’yı ağırlıyor. Milli takımımız Uluslar Ligi’ndeki grubuna iyi başlayıp kötü bir performansla maçlarını tamamlamasına rağmen lider olmayı başarmıştı. Özellikle Lüksemburg ve Faroe Adaları maçlarındaki savunma zaafları dikkat çekiciydi. Bunu da ilk dört maçta hedefi hemen hemen tutturmuş olmanın verdiği rehavete bağlamak çok yanlış olmasa gerek. İskoçya da Türkiye gibi Avrupa Şampiyonası elemelerine hazırlanıyor. Onlar da milli takımımız gibi Uluslar Ligindeki gruplarını lider olarak tamamlamışlardı. Bu maçta savunma zaaflarımızı değerlendirip gol bulabilirler. Karşılıklı gollere verilen oranı cazip buluyorum.

İskoçya, millilerimizden daha organize bir takım. Bu karşılaşmada özellikle takım savunmalarıyla ön plana çıkabilirler. Türkiye’de ise aday kadroya ilk kez çağrılan isimler mevcut. Maç boyunca oyuna hakim olan bir milli takım görmemiz muhtemel. Hazırlık mücadelesinde ilk 45 dakikada düşük tempoya ve dengeli bir oyuna şahit olmamız muhtemel.

İskoçya, takım halinde savunma yapan ve hücumu düşünen bir ekip. Millilerimiz, kadro kalitesi açısından rakibine göre fark yaratacaktır. Hazırlık müsabakası olmasına rağmen, aday kadroya baktığımızda rotasyonlu bir kadro dahi olsa konuk ekibi yenebilecek seviyede olduğumuzu düşünüyorum. Konuk ekibin maçın sonuna doğru biraz daha risk alarak oynamasını ve buralarda bulacağımız boşluklarla skor bularak galibiyete uzanacağımızı tahmin ediyorum. Maç sonucu 1 bahsini değerlendireceğim.

About Mr.root

Check Also

Inter Milano 23 Ocak 22:45 Empoli FC

Empoli son 3 maçında kaybetmedi. Orta sahadan Razvan Marin cezalı duruma düştü. Ezelî rakibi Milan’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu