Ürün Yöneticileri İçin En İyi 10 Ücretsiz Ürün Yol Haritası Aracı

2 Nisan 2022

Yeni bir ürün geliştirmeyi planladığınızda, ekibinizdeki herkesin ilgili projenin nereye gittiğini bildiğinden emin olmalısınız. Pratik bir ürün stratejisi planlamanıza, önceliklendirmenize ve haritalandırmanıza yardımcı olacak çeşitli ücretsiz ürün yol haritası araçlarına sahip olursunuz.

Bu ücretsiz ürün yol haritası araçları, ürün yöneticilerine yardımcı olacak ve proje yönetimi ekipleri, özellikle SaaS işletmeleri için geliştirmeyi sorunsuz ve kontrol altında tutacak. Bu makale, Ürün Yöneticileri için En İyi 10 Ücretsiz Ürün Yol Haritası Aracını tanıyacaktır .

Ürün Yol Haritası İçin En İyi Ücretsiz Araçların Temel İlkeleri Nelerdir?

Ürün yöneticileri için herhangi bir ürün yol haritası aracını bilmeden önce kriterleri bilmelisiniz. Bilmek önemlidir çünkü temel şeyleri bildiğinizde, ürün yöneticiniz için en iyi ürün yol haritası aracını seçeceksiniz. Bu nedenle, ürün yol haritası aracı kriterleri için gerekli olan iki şey şunlardır:

Kullanıcı Arayüzü (UI)

En iyi ürün yol haritası aracını ararken, projenin başlangıcını, ortasını ve sonunu netleştirmelidir. Ayrıca, bir proje yöneticisinin yol boyunca önemli kilometre taşlarını karşılaması için neye ihtiyacı olduğunu size göstermelidir. Ayrıca, temiz ve sezgisel bir düzen gereklidir.

Kullanılabilirlik

Herhangi bir aracı seçmeden önce, belirli ürün yol haritası aracını öğrenmenin kolay olduğunu bilmelisiniz. Temel Gantt çizelgeleri veya görev ilerleme kulvarları yardımıyla ürün geliştirme yollarını hızla çizdiğini anlamalısınız.

Bir Ürün Yöneticisi İçin En İyi 10 Ücretsiz Ürün Yol Haritası Yazılımı Nelerdir?

Bildiğiniz gibi ürün yöneticileri, bir ürün yol haritasını bir araya getirmeyi kontrol eden ekip üyeleridir. Stratejik bir yön sağlarken bir vizyonla rehberlik eden ekibin geri kalanı için yolu belirleyenler onlar. Ancak, onların da biraz yardıma ihtiyaçları var. Bu nedenle, yöneticileri dahil etmelerine yardımcı olacak ve ekipteki herkesin aynı hedefe sahip olmasını sağlayacak bir yol haritası kullanabilirler.

Aşağıda, ürün yöneticisi için her bir ücretsiz ürün yol haritası aracının kısa bir açıklaması bulunmaktadır. Her aracın en iyi ne yaptığını öğreneceksiniz.

Wrik

Bunlardan ilki, bulut tabanlı bir proje yol haritası platformu olan Wrike. 20’den fazla üyesi olan büyük ekipler için en iyi araçtır. Ayrıca, kaynak yönetimi, özel panolar ve gerçek zamanlı güncellemeler için bir iş yükü görünümüne sahiptir.

Ayrıca verilerinizi klasörler ve görevler aracılığıyla sınıflandırmanıza da olanak tanır. Ayrıca finans, teknoloji ve reklamcılık dahil olmak üzere çok çeşitli işletmeler için mükemmel bir seçenek olduğunu bilmelisiniz.

Feedsosyo

Feedsocio, başka bir inanılmaz ürün yol haritası aracıdır. İşletmelerin müşterilerden gelen bilgileri toplamasına ve analiz etmesine yardımcı olur. Ayrıca yol haritaları planlar ve ürün güncellemelerini duyurur.

Feedsocio’nun yardımıyla, izleyicilerin isteklerini öğrenecek ve bir sonraki ürününüz için ne yapacağınız konusunda onay alacaksınız.

Daha mükemmel ve benzersiz bir tasarım elde edersiniz. Ayrıca, aracı daha verimli kullanmak sizin ve müşterileriniz için kolaydır. Tepki araçları aracılığıyla, içgörü hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Ayrıca, bir ürün yöneticisinin buna göre değişiklikler yapabilmesi için hedef kitlenizin özellik veya ürün hakkında ne düşündüğünü bilmek çok önemlidir.

Pazartesi.com

Pazartesi.com, ücretsiz ürün proje şablonları için güzel bir araçtır. Yeni başlayan ürün yöneticileri için iyi bir seçenektir. Ayrıca kullanıcı dostu bir yönetim yazılımı olduğunu bilmelisiniz . Ürün yöneticilerine ilerlemeyi planlamak ve izlemek için basit bir yol sağlar.

Zaman içindeki ürün durumunu resmetmek için Monday.com’da bulunan panoları ve özelleştirilebilir sütunları kullanabilirsiniz. Ayrıca, hiçbir şeyi unutmamanız için Monday.com’da birikmiş öğelere ayrılmış bir pano ayırmak kolaydır.

Karton

Karton, her türlü işletmeye uygun başka bir ürün yol haritası aracıdır. Cardboard ile Kanban tarzı etkinlik panosu gibi bazı kullanışlı özellikler elde edersiniz. Ayrıca, bir ürün yöneticisi için çok yararlı olan içerik içe aktarma ve dışa aktarma araçlarını da içerir.

Cardboard’da bir ürün yöneticisi, ürünlerin planlarını keşfedip resmedebilir ve kullanıcı deneyimlerini kolayca yönetebilir.

Döngülü

Ürün yöneticisi için bir araç aradığınızda, güncellemeleri duyurmak için en iyi olan loopedIn’i bulacaksınız. Ürününüzle ilgili bilgileri kolayca güncelleyebilirsiniz. Net ve özlü yol haritaları oluşturmanıza yardımcı olan bu ürün yol haritası çözümünü elde edersiniz.

LoopedIn’in yardımıyla ekip üyeleriniz fikirlerini gönderebilir ve güncellemeler ekleyebilir. Ayrıca, dış paydaşlarınızı ilerleme konusunda güncel tutabilirsiniz.

Hava odaklama

Önceliklendirme ve yol haritalama aracı olan Airfocus’u elde edersiniz. Ürün yöneticilerinin daha güvenilir yol haritaları oluşturabilmeleri için önceliklerine karar vermelerine yardımcı olacaktır. Ekipler ve ürün yöneticileri, stratejik kararlar almak ve ekip önceliklerini iletmek için mükemmel bir SaaS platformuna da sahip olur. Ayrıca, daha fazla hesap verebilirlik sağlar.

Zanaat

Ücretsiz bir ürün yol haritası aracı arıyorsanız Craftworks sizin için başka bir seçenektir. Bir ürün yöneticisinin yol haritası oluşturmak için kullanabileceği 16 ücretsiz kaynağın bir listesini alırsınız.

Ayrıca, ürün yol haritaları oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir dizi araç sağlar. Akış şemaları, illüstrasyon paketleri, tel kafes kitleri, simgeler ve grafik setleri elde edersiniz.

Qualtrics

Qualtrics, ürün yöneticilerine fiyatlandırma analizi ve ürün yapılandırmasında yardımcı olan bir simülasyon aracı içerir. Üstelik kolayca alıcı profilleri oluşturabilir ve ilgili raporlar üretebilirsiniz.

Ayrıca ürün yöneticilerinin verileri çizelgeler ve grafikler aracılığıyla değerlendirmesine, temsil etmesine ve güncellemesine yardımcı olacak bir sistem içerir. 

Birlikte

Joinly, yeni başlayanlar ve küçük ila orta ölçekli şirketler için bir topluluk fikir kaynağı platformudur. Farklı ürün yöneticilerinin projeler üzerinde birlikte çalışmasına olanak tanır. Jointly ile fikirleri paylaşmak ve sorunları tartışmak kolaydır.

Asana

Asana, ürün yöneticilerine çok çeşitli özellikler sağlayan bir başka popüler Ürün yol haritası aracıdır. Görevleri, belgeleri ve biriktirme listelerini hizalamanıza yardımcı olur. Ayrıca proje ilerlemenizin üst düzey bir görünümünü elde edebilirsiniz.

Çözüm

Ürün yol haritası araçları, ürün yöneticilerinin ürünün büyümesini temiz bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Bu araçlar aynı zamanda ürün yaşam döngülerini de değerlendirir. Ayrıca, bu araçların ürün yöneticileri, ürünün hedeflerini ve ilerlemesini ekip üyeleri ve yönetim ile kolayca iletebilir.


Bir cevap yazın