Warzone 2 duyuruldu: Bu Yeni Nesil Battle Royale hakkında ilk bilgiler

Activision, bir sonraki Battle Royale oyunu olan Call Of Duty: Warzone 2’yi resmileştirdi .

Birkaç sızıntıdan sonra işe başlama zamanı. Ya da neredeyse. Evet Activision yeni bir Warzone kuyusu hazırlıyor. Ancak bu Call Of Duty’nin tarihi, logosu veya görseli yok. Aslında bir ismimiz bile yok.

Warzone 2, bir devam filminden çok bir yeniden başlatma

Activision, Warzone’un başarısı karşısında şaşırdığını ima ediyor. Başlangıçta, Call Of Duty: Modern Warfare’in sadece bir uzantısıydı. Sonunda gerçek bir fenomene dönüştü.

Zamanla, Warzone çok gelişti. Özellikle Black Ops Cold War veya Vanguard için bir vitrin görevi gördü. Bu bazen oyunu olumsuz etkiledi.Birçok hatanın düzeltilmesi uzun zaman aldı ve şimdi Activision sıfırdan başlamak istiyor.

Warzone 2 bu nedenle yeniden başlatma olarak sunulur. Özellikle bir Sandbox / Sandbox moduna ev sahipliği yapacak çok iddialı bir oyun. Escape From Tarkov tarzı PvPvE olabileceği söyleniyor; AI tarafından kontrol edilen diğer oyunculara ve askerlere karşı ganimet içeren bir işbirliği modu.

Call Of Duty: Warzone 2’nin geliştirmesi Infinity Ward’a emanet edildi. Amerikan stüdyosu, 2019 oyununun doğrudan devamı niteliğindeki Modern Warfare 2’yi de paralel olarak tasarlıyor.Bu iki oyun, yeni bir motoru miras alacak. Kim bilir, belki bu, konsolda FOV’un değiştirilmesine izin verir. İlk Warzone için Activision net: bu seçenek asla sunulmayacak.

Call Of Duty ve PlayStation, devam ediyor

Yayıncı, MW2 ve Warzone 2’nin hangi platformlarda yayınlanacağını söylemeyi reddediyor.Bloomberg’e göre Modern Warfare 2, Warzone 2’den farklı olarak çapraz nesil olacak; bu yalnızca PC, Xbox Series X | S ve PS5’i hedefler.

Bu oyunlar, PlayStation’da piyasaya sürülen son oyunlar olmayacak. Gelecekte Activision-Blizzard’ın Microsoft tarafından devralınmasıyla şüpheye izin verildi. Ancak rekabet makamları davayı incelerken, ikincisi pozisyonunu netleştirdi. Artık Call Of Duty’nin platformlar arası kalacağını iddia ediyor ; PC, Xbox ve PlayStation’da olacak.

Microsoft , bunu yapmanın ”  sektör, oyuncular ve işimiz için iyi ” olduğunu söyledi. Diğer franchise’lar da aynı kaderi yaşayabilir. İsim verilmedi ancak Overwatch 2’de Xbox ve PlayStation oyuncularının da çevrim içi olarak yarışacağını göreceği varsayılıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir